Після голосування за зняття недоторканості з народного депутата України Олександра Онищенка, питання скасування депутатського імунітету для всіх народних обранців почали обговорювати у Верховній Раді з новою силою. Ми вирішили розпитати самих нардепів, чи вважають вони за потрібне мати недоторканість. Як не дивно, в більшості цивілізованих країн світу, депутатській імунітет обов`язково присутній, але дещо в обмеженому вигляді. Наприклад, у США, сенатори мають імунітет, коли їдуть на сесію та повертаються з неї.

Олександр Марченко, позафракційний

db6ebd0566994d14a1767f14eb6fba81.jpegЧи потрібна депутату недоторканість?

Будь-яка недоторканість до економічних та кримінальних злочинів повинна бути знята. Всі повинні бути рівними перед законом. До речі, це одна з основних програмних засад ВО «Свобода». На сьогодні вже зроблений перший крок і проголосований законопроект щодо зняття недоторканості в першому читанні. Недоторканість має бути симетрична як по відношенню до президента так і по відношенню до суддів.

Чи поставить це під загрозу незалежність депутата?

У питанні політичного тиску на народних депутатів, напевно, суспільство дійде і буде відрізняти - де відповідальність за кримінальні, економічні злочини або де політичне переслідування. На сьогодні, при бажанні влади, можливо призупинити політичний хаос.

Вам не здається, що дуже часто депутати маніпулюють цим питанням?

Депутати не маніпулюють цим питанням, маніпулює влада.

Депутати ж, це також влада.

Сьогодні виконавча влада шукає причину, щоб не відповідати за соціально-економічну ситуацію в країні.  

В інших розвинених країнах недоторканість існує всюди.

На сьогодні переломний момент розвитку суспільства. Практично всі депутати декларували зняття недоторканості. Цей етап потрібно просто пройти, а далі у відповідності з європейським законодавством, напевно, наступне покоління відновить частково свої права і захистять себе від переслідувань.


Валерій Лунченко, фракція «Народний фронт»

1394722162_keyxtyrj.jpg


У вирі останніх подій (позбавлення недоторканості Олександра Онищенка), на Вашу думку, чи необхідне позбавлення депутатської недоторканості?

В будь-якій європейський цивілізованій країні депутатський імунітет присутній. Якщо він не буде в Україні, це призведе до ще більших проблем, ніж вони є на сьогодні. Відміна імунітету може потягнути за собою політичні переслідування, тиск на народного депутата. Я не вбачаю зараз жодних проблем стосовно того, що депутатська недоторканість є перешкодою для правоохоронних органів. Якщо пригадати, то останні два роки коли вносилось подання щодо позбавлення імунітету, в жодному з випадків не було такого, щоб не вистачало голосів.

Таким чином, депутати зазвичай маніпулюють питанням зняття недоторканості?

Звичайно, я вважаю, що це питання на сьогоднішній день є дійсно актуальним, але питання чи потрібен депутатський імунітет чи ні, то скоріш потрібен, для того, щоб депутат відчував захист від переслідувань.

В більшості країн світу імунітет присутній в більшій чи меншій мірі.

Яким має бути імунітет і як його правильно виписати – це вже інше питання, але він має бути.


Артур Мартовицкий, "Опозиційний блок"

09_pavlograd_medicine_car_1.jpg

Чи потрібна народному депутату недоторканість?

Недоторканість, звичайно, потрібна, щоб не було переслідувань по політичним причинам, так як я повинен захищати і доказувати звернення моїх виборців. А що стосується кримінальних злочинів, то в цій частині недоторканість не потрібна.

Чи вважаєте Ви, що дуже часто депутати маніпулюють цим питанням?

Так, кажуть, що під вибори відмінять недоторканість, а коли стають депутатами – залишають. Треба приймати рішення, вже є законопроект.


Леонід Козаченко, фракція БПП

_DSC0457-172.jpg

Чи потрібна народному депутату недоторканість?

Так, на мою думку, потрібна. У багатьох розвинутих країнах світу є такі закони, які передбачають зняття депутатської недоторканості. Інколи, є певні особливості, наприклад, в Канаді ти можеш мати імунітет тільки тоді, коли знаходишся в сесійній залі. Були такі випадки, коли дехто по півроку сидів у будинку парламенту, але потім доказував, що він правий. Але я виступаю за те, щоб взагалі знімати депутатську недоторканість. Хоча, деякі мої колеги бояться не тому, що вони порушують закон, а тому що, на жаль, в нашій історії були прикрі випадки, коли політичних опонентів ні за що відправляли до в`язниці або в якийсь інший спосіб діяли. Це приносило користь не державі, а користь тим, хто був при владі і вони порушували закони в більшій мірі, ніж той, кого вони ставили в таке становище.

Звичайно, все треба зважити, але закон щодо скасування недоторканості повинен бути, який я особисто підтримаю. Також, дуже важливим є прийняття закону про імпічмент президента. Взагалі, в такій країні як наша, не повинно бути будь-якого імунітету. Або, якщо він є, його можна було б легко долати. Це повинно робитись у прозорий спосіб та відображати позицію народу, а не окремих політичних кланів.

Чи вважаєте Ви, що дуже часто депутати маніпулюють цим питанням?

Я думаю, в більшості випадків. На жаль, за історію незалежності це використовували не на користь державі і народу. На жаль, ми маємо такі випадки.


Віктор Чумак, позафракційний

f49203521d5ccb8cccad25ef5825ceb3_XL.jpg

Чи потрібна народному депутату недоторканість?

В першу чергу, це не привілей, а гарантування депутатської діяльності. Це в нас називається депутатська недоторканість, а в світі – це імунітет. Я вважаю, що цей інститут має бути змінений. Тобто, потрібна функціональна недоторканість під час роботи в парламенті та повинна бути гарантована недоторканість від зловживання владою з боку правоохоронних органів. Але, якщо був затриманий на місці злочину або вчинив адміністративне правопорушення, жодної недоторканості не повинно бути.

Чи маніпулюють цим питанням депутати в Україні?

Звичайно. Це абсолютний популізм, бо людям не розказують що це таке. Він мені не потрібен, цей привілей, але варто опасатися того, що за мою політичну позицію мені можуть підкинути наркотики в карман. Просто-напросто, районний слідчий засадить за грати. Спровокують бійку, або щось інше.

Створять загрозу бути залежним?

Так, є дуже серйозна загроза бути залежним.
Загрузка...

Оставьте первый комментарий