Якщо б хотіли розбити коаліцію, її б вже давно розбили.

Чому партія "Народний Фронт" не приймала участі у місцевих виборах, про основні проблеми місцевої влади та ціну на газ для населення розповів Геннадій Кривошея, народний депутат VIII скликання.


кривошея.jpg

Основна робота депутата – приймати закони, а що Ви робите, коли немає пленарних засідань?

Депутат повинен виконувати свої обов`язки не лише в парламенті. День на окрузі, день - в комітеті. Завтра знову поїду на округ вирішувати проблеми людей. Я не є мажоритарником, але закріплений по партійній лінії за Київською областю, тому додатково працюю на місцях. Одним з таких міст є Богуслав, місце, де я народився.

Ви згадали про обов`язки депутата. Так от, якщо ми зараз пройдемось з Вами по комітетах, ми побачимо скільки насправді працює депутатів і хто дійсно працює. Максимум, хто може бути - це голова комітету. Варто сказати, що таке спостерігається постійно.

Депутат майже не несе ніякої відповідальності, окрім політичної, за відсутність на пленарних засіданнях. Чи відвідуєте Раду по п`ятницях?

У мене немає ні одного пропущеного засідання, окрім одного дня, коли ховав батька. А так, навіть, якщо за станом здоров`я не дуже добре себе відчуваю, все одно відвідую. На офіційному сайті Верховної Ради України у відсотковому еквіваленті моя присутність на засіданнях становить 98%.

Чому Ви вирішили балотуватися до Верховної Ради України?

Я маю значну електоральну підтримку в Печерському та Подільському районах. З1998 року я займаюся громадською діяльністю і мене знають люди в цих районах, інтереси яких я можу відстоювати. Так, я був депутатом районної ради Подільського району. В 2014 році після майданівських подій був головою Печерської адміністрації. Потім мене звільнив президент за поданням, по процедурі. З 2007 року був головою Подільської організації "Фронт змін" і з цього моменту співпрацюю лише в команді Арсенія Петровича. Є велика кількість організацій та об`єднань, з якими я співпрацюю. Крім цього, після майданівських подій я був так званим умовним головою Народної ради на Печерську.

Ви зазначили, що не є мажоритарником, однак все одно допомагаєте людям. Які основні проблеми виборців Ви вирішуєте?

Основна проблема - це бездіяльність місцевої влади. Більшість нарікань з боку громадян спрямована саме на них. Наприклад, якщо взяти книгу реєстрації вхідних звернень громадян, то на сьогоднійшній день кількість звернень становить 757. Вони переважно стосуються КМДА, обласної адміністрації, Богуславської РДА, управління освіти (Печерськ), навіть по патрульній поліції є. Тобто, можна зробити висновок, що основна наша проблема – це бездіяльність органів місцевого самоврядування.

На мою думку, вирішити цю проблему може лише реальна децентралізація влади. Спочатку, я був проти ініціативи территоріального об`єднання громад, бо до кінця не розумів реформи. Але, коли я дійсно зрозумів як об`єднання громад впливають на процеси децентралізації, я розпочав просвітницьку роботу серед звичайного населення, адже людям не пояснюють суть реформи. Люди на місцях також повинні це зрозуміти. Стара місцева влада не виконує своїх обов`язків, депутати не розповідають людям про позитивні моменти реформи. Я кожного тижня їжджу в Богуславський, Рокитнянський, Миронівський райони і пояснюю людям що таке децентралізація і навіщо вона потрібна. Наприклад, зараз повигравали "окремі" політичні сили, залишилась стара влада і мене лякає, що вони будуть займатися тим, чим і раніше. Основна наша проблема – це бездіяльність органів місцевого самоврядування.

До мене звертаються з приводу того, що в Богуславі не працюють туалети, споруджують незаконні забудови, мафи, АТОшнікам не надають землі. Багато звернень відносно паїв. Наприклад, є звернення, що відділи соціального захисту не надають людям субсидій, адже в них нібито є пай. В результаті, потрібно спілкуватися з цими начальниками відділів соцзахисту і вирішувати проблему. Була ситуація, коли одна бабуся прийшла і сказала, що їй відмовили. Я ходив з нею в соцзахист і там сказали: "Ні, ми їй не відмовили, просто їй не надали повідомлення". Висновок той же самий: соцзахист не встигає працювати і це проблема місцевих органів влади. У якому б місті я не був, можу сказати, що скрізь місцева влада навіть на 50% не виконує своїх прямих зобов’язань. Максимум – це 10-20% і все, а насправді - відстоювання власних бізнес інтересів.

10371994_945219105540840_1048687157629492404_n.jpg

Ви дуже багато говорите про місцеву владу та її проблеми, а чому "Народний фронт" не приймав участі у місцевих виборах?

"Народний фронт" прийняв для себе рішення, що партія не йде на вибори до місцевої влади, тому що ми прийшли до Верховної Ради і нашим основним завданням є проведення цілого ряду реформ. Одна з найперших - реформа децентралізації влади, про яку я згадував та необхідність внесення змін до Конституції. Якщо до Нового року зміни будуть проголосовані, тоді на наступний рік, відповідно до Конституції, ми будемо однозначно приймати участь у місцевих виборах. Тоді вже буде діяти нова система, буде завершений процес об`єднання территоріальних громад. А зараз ми бачимо, що фактично відбувається гонка за гроші, які будуть у майбутньому сконцентровані на місцях.

Багато хто стверджує, що "Народний фронт" не приймав участі у виборах через низький рейтинг партії (десь 4-5%) і нібито ми не можемо подолати 5% бар`єр. Проте, коли були вибори до Верховної Ради, НФ теж мав 6-7% по соціології, та в результаті, наша політична сила взяла 22,8% і зайняла перше місце серед інших політичних сил. Тобто, це говорить про те, що ми живемо соціологією, а повинні жити сьогоденням та розуміти, що нас в перспективі чекає у майбутньому.

На 2016 рік прогнозують парламентські вибори разом з виборами відновлених райрад у Києві. Наскільки це відповідає дійсності?

Для проведення виборів, потрібні необхідні юридичні підстави, щоб запустити процедуру. Їх зараз нема. Якщо б хотіли розбити коаліцію, її б вже давно розбили.

А які є не юридичні, неформальні підстави?

На сьогоднішній день я не бачу ніяких формальних і неформальних підстав. Наприклад, якщо є запитання до уряду, то він має бути переформатований - перевибори не потрібні. Так, у прем`єра уже півтора місяці сформовані зауваження по п`яти міністрам. Є міністерства, де однозначно потрібно змінити міністрів і не лише. Там потрібно замінити велику кількість людей. Якщо, наприклад, взяти міністрество економіки, то з 1200 чоловік на сьогоднішній день там працює 800. Тобто, міністерство працює.

На минулому тижні ми проголосували цілий пакет економічних законопроектів щодо дерегуляції, ліцензування, спрощення процедури проведення перевірок стосовно суб`єктів господарської діяльності, що говорить про ефективність роботи парламенту. Тобто, на сьогодні, за моїми оцінками, ефективність Верховної Ради на 50% більше, ніж це було до виборів місцевих рад. Я не бачу ніяких підстав для проведення виборів. Будемо дивитися як пероформатується уряд, що буде, чи розбіжиться коаліція. Якщо б хотіли розбити коаліцію, її б вже давно розбили.

Ви згадали про пакет економічних законопроектів. Чи не вважаєте прийняття такої кількості проектів непродуктивним? Адже депутатам важко ознайомлюватися із всіма документами одразу і невідомо який проект можуть підкласти.

У нас в комітеті ці законопроекти були опрацьовані дуже давно, якщо не помиляюся, вже місяці три. Пройшов цілий проміжок часу, за рахунок якого вони були напрацьовані і при цьому до жодного законопроекту з питань економічної політики не було навіть запропоновано альтернативних. Тобто, це результати консенсусної роботи та напрацювань з міністерством економіки та деякими народними депутатами. На мою думку, все так має працювати, а не згідно з принципом, коли з "бухти-барахти" щось нібито виноситься, це не обговорюється і далі все переходить в політичну площину. Як наслідок, ми бачимо не конструктиву роботу, а піар, популістські заяви і тому подібне.

Пакет законопроектів щодо візової лібералізації - це крок вперед, або імітація наближення до європейської спільноти?

Однозначно - тільки крок вперед. Але, все буде залежати від того, як прийняті проекти будуть влаштовувати ЄС.

Пакет голосувався перед другим туром виборів і міг використовуватись задля політичних маніпуляцій. 

Це питання 100% не до мене, а до тих політичних сил, які приймали участь у популістичних заявах. Одні політичні сили "били", що це нам дуже потрібно, інші - кричали про популізм перших. Тому, Народний фронт в даному розрізі говорить про те, що це була обіцянка, про яку говорили всі політичні лідери на Майдані. Також, не варто забувати, що ця обіцянка прописана і в Коаліційній угоді.

Але давайте подивимось на тенденцію виїзду українців до ЄС. Приблизно за один рік виїхали один відсоток громадян, тобто з 46 млн. громадян - це приблизно 460 тис. А ще є відсоток тих, кому відмовили, цей показник в декілька разів вищий. При сьогоднішньому рівні заробітної плати, нам фактично кожному другому будуть відмовляти, тому що по курсу долара заробітна плата в 6-8 тис. грн - це все одно для Європи вважається мінімально низька. Ось, депутату Верховної Ради з його зарплатою також не дадуть візу. Якщо ти не отримуєш заробітну плату, ти не відчуваєш відповідальності перед людьми

А Вам вистачає заробітної плати депутата?

Ні, не вистачає. Я б розподілив заробітну плату на три фонди. Перший - це офіціна заробітна плата, яка становить 6109 грн, з яких 4600 ми отримуємо в касі. Другий фонд - транспортні витрати, зв`язок і третій - на помічників. У мене в комітеті працює два помічники. Загальний фонд помічників складає 12 000 грн. (мінус 20% податки).

Однозначно, цього не вистачає. Я, наприклад голосував, щоб така заробітна плата була, адже існувала така соціальна потреба. На сьогоднішній день я вважаю, що не готовий голосувати за це. На мою думку, якщо ти не отримуєш заробітну плату, ти не відчуваєш відповідальності перед людьми. Коли я приходжу до людей і мені говорять, що Ви отримуєте заробітну плату і зобов`язані працювати, я кажу: "Так, зобов`язаний працювати". Але, також кажу, що мій основний обов`язок - приймати закони, а вони вважають, що я їм повинен робити криші, будувати майданчики, завозити землю в двори, утеплювати будинки, фарбувати під`їзди, міняти лампочки, робити міждворові дороги. Це ті скарги, які приходять, я тільки перенаправляю їх у відповідні інстанції. Потім, я йду на сесію Київради, міських, районних рад і акцентую увагу на проблемах громадян.

Я вважаю, що це неправильно, і це ще раз підкреслює мою тезу про непрацездатність органів місцевого самоврядування. Натомість, народний депутат виконує їх роботу.

Дуже важливим питанням для українців є ціна на газ. Як питання рентних платежів, навколо яких завжди ведеться дискусія в парламенті, впливає на ціну на газ для населення? Чи те тут якась політична складова?

В таких питаннях завжди є політична складова. Якщо подивитись по всім європейським країнам, то 7100 гривень є якраз найнижчою ціною порівняно з найближчими європейськими сусідами. Але подорожчання газу - одна з вимог Європейського Союзу. Ми повинні також це враховувати.

А як же якість газу?

Це інше питання і знаходиться вже в іншій площині. До мене надходили численні звернення по Богуславському району, де люди кажуть, що вони за 6 кубів на день могли опалювати будинок, а на сьогодні їм потрібно 8-9, до того ж батареї не обігріваються. Багато хто говорить, що людям не потрібно оформляти субсидію, бо заберуть квартиру та інше. Але ми, фракція "Народного Фронту" говорим про те, що газ має бути 2.60 чи 3.60, адже уряд запропонував нормальну річ і багато людей користуються цим. Це 3.60 або 3600 грн на 1200 кубів.

Ви на собі відчуваєте ціни на газ? Скільки сплачуєте?

У мене загальний сімейний дохід на місяць приблизно 8-9 тис грн, тому відчуваю. Але вчора мені прийшла платіжка, де було взагалі нараховано 200 грн. Рахували, мабуть, в кілоджоулях, раніше брали від загальної площі. Я, чесно кажучи, здивований чому так. Також, в мене була переплата з минулого року. Тут ще питання стоїть, як відбувається нарахування. Чи комунальні служби нараховують за квадратні метри чи за витрачені кілоджоулі.Загрузка...

Оставьте первый комментарий