В інтерв’ю виданню «New York Times» новий президент США Дональд Трамп розповів чи будуть пред'явлені звинувачення Хілларі Клінтон щодо електронних листів та діяльності фонду та про конфлікт інтересів Дональда Трама бізнесмена та президента

Перш ніж ми перейдемо до найпростіших питань, хочу почути про ваші плани у якості нового президента США.

Наразі ми дуже стараємося знайти справжніх експертів в своїх областях. Для мене це дуже важливо.

Ми пройшли 18 місяців жорстокої боротьби, і перемогли. Здобули впевнену перемогу, а результати перевершили всі найсміливіші очікування. Зараз з'являються остаточні цифри, і я не знаю, чи була це повністю наша заслуга, тобто ми бачили натовп людей, бачили ентузіазм цих людей. Я вимовив безліч промов за минулі чотири тижні. Їх приходили послухати величезні натовпи людей. Цілі стадіони по 20-30 тисяч людей. Подібні виступи, коли їх по три в день - це нелегко. В останні два дні я вирішив, що їх має бути шість і сім. Не впевнений, що хто-небудь коли-небудь таке робив. Але ми організували шість виступів, а потім сім виступів, і останнє з них закінчилося о першій годині ночі в Мічигані. Там зібралася 31 тисяча людей. Це було неймовірно. Я весь час повторював: «Як ми можемо програти Мічиган? Не думаю, що ми можемо програти Мічиган ».

Причина, по якій я це робив, виникла зовсім незадовго до цього: в той день ми дізналися, що Хілларі разом з президентом, його дружиною Мішель, та Біллом вирушили в Мічиган, тому що зрозуміли, що вперше за 38 років вони можуть його програти.  Я одразу вирушив туди ж. Це не було заплановано. Тому я закінчив в Нью-Гемпширі і приблизно о 10 годині відправився в Мічиган. Я почав виступ приблизно о 12:45, і на ньому зібралася 31 тисяча людей. Тоді я сказав, що там відбувається щось дійсно важливе. Але ми бачили це всюди.

Читайте такожВласти Нью-Йорка попросили Трампа возместить из казны США расходы на его охрану

Ми відчували себе дуже впевнено. За останні 38 років всі республіканці думали, що вони завоюють Пенсільванію, але вони просто не змогли цього зробити.

Ми пережили дивовижний період часу. Я познайомився з країною. У нас велика країна, і великий народ, і його ентузіазм виявився неймовірним. Газета Los Angeles Times провела дослідження, згідно з результатами якого я був попереду. Вони, я вважаю, скористалися якимись сучасними техніками проведення опитувань і врахували такий фактор, як ентузіазм. Вони врахували фактор ентузіазму, а у моїх прихильників було багато ентузіазму.

Я продемонстрував дуже хороші результати серед жінок - на наші мітинги приходило безліч жінок, і вони тримали плакати з гаслом «Жінки за Трампа».

Ви спонукали до дії безліч жителів США, які дійсно хочуть бачити зміни в Вашингтоні. Але разом з тим ви спонукали до дії людей, які зібралися у Вашингтоні на конвенцію альтернативних правих. Як ви збираєтеся вести себе з цією групою людей? Чи вважаєте, що сказали щось таке, що могло надихнути і спонукати їх до дії, і що ви збираєтеся з цим робити?

Я не хочу спонукати цю групу до дії. Я не прагну їх надихати. Я не хочу їх надихати, і я відкидаю цей рух. Знову ж я не знаю, в чому тут справа. Я не знаю, де вони були чотири роки тому, коли балотувалися Ромні, Маккейн і інші. Я просто не знаю, тому мені нема з чим порівнювати. Але я не хочу спонукати цю групу до дії, і, якщо мої слова і поведінку їх надихають, я б хотів розібратися, чому так відбувається. Чого ми насправді прагнемо, це згуртувати країну, тому що США дуже роз'єднані. Це зараз головне. Я збираюся докласти всіх зусиль, щоб згуртувати її.

Пане президент, Келліенн Конвей (менеджерка виборчої команди Трампа - прим.ред) сказала, що Хілларі Клінтон не будуть пред'явлені звинувачення. Що саме це означає - чи мається на увазі тільки електронні листи або листи і діяльність фонду - і як ви прийшли до такого рішення.

Надійшло повідомлення, що хтось сказав, ніби я не в захваті від цієї ідеї. Послухайте, я хочу рухатися вперед, а не назад. І я не хочу шкодити сім'ї Клінтон. Вони багато пройшли, і сильно постраждали в багатьох сенсах. І я не хочу завдавати їм шкоди будь-яким чином. Ця передвиборча кампанія була дуже важкою, найжорсткіша. Думаю, зараз ми всі повинні зосередитися на країні і змусити її рухатися вперед. Зараз ми всі повинні зосередитися на країні і змусити її рухатися вперед

Тобто ви напевне знімаєте це питання з порядку? Я маю на увазі розслідування.

Це не те, що я зараз вважаю важливим. Я думаю, що зараз треба зайнятися сферою охорони здоров'я. Необхідно зайнятися підготовкою законопроекту про імміграцію, про яку ведуться розмови вже 50 років, але нічого не відбувається. Я не хотів би озиратися назад і знову проходити через все це. Це був болісний період. Це були дуже болючі вибори, оточені скандалами, пов'язаними з електронною поштою, з фондом і так далі, через які доводилося проходити їм і всій країні разом з ними.

Як ви думаєте, це не розчарує ваших прихильників, які дуже надихнулися, дізнавшись про намір залучити Клінтонів до відповідповідальності? Що ви їм скажете?

Не думаю, що вони будуть розчаровані. У нас безліч проблем. Безліч труднощів. І одна з головних проблем, про яку я говорю, - роз'єднаність. Мені здається, багато людей належним чином оцінять це.

Тобто, не буде ні слідства з питання електронної пошти, ні розслідування у справі про фонд?

Це і так довго розслідують. Набридло до нудоти. Це створить серйозний розкол, викличе дуже серйозні розбіжності в країні.

За два тижні, що пройшли з моменту вашого обрання, ви вже зустрічалися з вашими індійськими партнерами по бізнесу ...

Звичайно.

Щодо конфлікту інтересів: президентство та ваш бізнес. Де ті грані, які ви не будете перетинати, перебуваючи в Білому домі?

Що стосується можливого конфлікту інтересів, то закон повністю на моєму боці. Це означає, що у президента не може бути конфлікту інтересів. Про це вже багато говорили і писали. Справа в тому, що все, чим займається президент, в певному сенсі є конфліктом інтересів. Але я створив величезну компанію, яка працює в усьому світі. Люди бачать, коли дивляться на всі ці робочі місця, скажімо, в Індії, що така робота створює прекрасні відносини з народом Індії, а тому все це добре.

Якщо ви не проти, то розкажіть, які у вас думки з приводу сирійського конфлікту?

Я можу сказати тільки одне. Божевілля, яке діється в Сирії, необхідно припинити. Можна сказати не для протоколу, або все сказане тут для публікації?

Ні, якщо ви так хочете … Після всіх цих розмов про наклеп і законів проти наклепів, чи вірні ви Першій поправці до Конституції?

А я так сподівався, що ви цього не запитаєте. Знаєте, хтось сказав мені з цього приводу: «Пом'якшити ці закони було б прекрасно, але на вас будуть частіше подавати в суд». Я сказав, що ніколи не думав про це так, але тепер подумаю, як слід. Так що я вважаю, що з вами все буде в порядку. З вами все буде добре. Times - це величезна американська коштовність. Всесвітня коштовність. Сподіваюся, ми знайдемо спільну мову. Ми хочемо одного і того ж.

Переклад: Юрій Атанов
Фото: FlickrЗагрузка...

Оставьте первый комментарий