Парламентская неделя началась громким скандалом - нардеп Андрей Артеменко, который прошел в парламент по списку Радикальной партии, представил план урегулирования ситуации на Донбассе. Новость эта появилась на сайте  The New York Times. В статье шла речь о том, что план был передан советнику президента США Дональда Трампа Майклу Флинну незадолго до его отставки. 

Так называемый "план Артеменко" предусматривает передачу Крыма Украиной в аренду России на 50 лет и введение 72 часового свободного коридора на Донбассе для тех, кто не захочет жить в Украине. Несмотря на то, что большинство политиков утверждает, что это рука Кремля, в РФ открестились от идей, озвученных радикалом. Соратники нардепа в тот же день приняли решение исключить Артеменко из фракции.

Редакция «Грушевского,5» расспросила депутатов в кулуарах парламента об их мнении относительно плана Артеменко: кому он выгоден? Их ответы были такими: 


Олександр Кодола, фракція «Народний фронт»

Однозначно, що цей план не вигідний Україні, це не українській план. Були різні думки з приводу того хто за цим стоїть, називалися прізвища одіозних олігархів. Наразі ми бачили реакцію Радикальної партії, які виключили цього депутата. Однозначно, наша команда "Народного фронту" не поділяє думки Артеменка. Як можна нашу територію здавати в оренду на 50 років чи на 100? Це ж не якась річ, яку можна здати в оренду як машину. Тому такі пропозиції є неприйнятними і я би це назвав грою на руку Кремлю.


Віктор Вовк, фракція Радикальної партії

Це зондування українського суспільства на готовність до тієї чи іншої форми капітуляції. Я погоджуюсь з тими, хто оцінює це як московську заготовку, яку нажаль свідомо чи не свідомо використав наш колега Олександр Артеменко. Зараз від нього вимагаємо скласти мандат. Ми звернулися до СБУ, щоб розслідувати обставини, які могли привести до виникнення «плану Артеменка», щоб розібратися більш глибоко хто за цим стоїть і які справжні цілі. На мою думку, за цим стоять російські спецслужби і агентура Росії, до речі, яка вже засвітилася. Наприклад, той же Флін, буквально через тиждень після того, як він отримав план, був фактично звільнений. Два тижні тому він зустрічався з Олегом Ляшком, але про жоден план мова не йшла взагалі, він лише говорив про можливість налагодження стосунків з командою Трампа.

Ми будемо продовжувати вимагати від Артеменко скласти мандат. В рамках діючого законодавства ми думаємо, що можуть знайтись деякі механізми, який дозволять повернути мандат до фракції. Ми вже озвучили, що буде нова людина, це жінка, яка є волонтеркою та представляє Донеччину, вона багато працювала з біженцями. Тобто, в нас є гідна кандидатура.  

Ігор Алексєєв, фракція «Народний фронт»

Цей план в першу чергу вигідний Російській Федерації. Будь-які плани, механізми, моделі врегулювання ситуації та відновлення територіальної цілісності й припинення бойових дій, які передбачають фактичну здачу державних інтересів України, можеуть бути вигідні лише країні-агресору. Де цей план був зрежесований, потрібно з`ясовувати. Зрозуміло, що це вигідно Кремлю.

На мою думку, з приводу цього має бути чітка та жорстка позиція нашої дипломатії про те, що будь-які переговори та будь-яке представлення державної позиції має походити від офіційних сторін, які уповноважені на ведення переговорів щодо позиції України. Зрозуміло, що народний депутат таких повноважень не має. Більш того, коли йдеться про фактичну зраду державних інтересів.
Загрузка...

Оставьте первый комментарий