Депутати ВРУ розповіли чому Україні не дають безвіз фото

Теза про надання Україні безвізового режиму вже стала невід`ємною складовою виступів топ-чиновників держави, та коли заповітна дата наближається для вирішення цього питання, терміни постійно переносяться, що вже стає закономірністю. Керівництво держави стверджує, що виконало всі вимоги для лібералізації візового режиму для українців, але в чому причина, - відповіді не дають. Останнім часом народні депутати заговорили про те, що цей процес гальмує сам Європейський Союз. Ми поставили нардепам одне єдине запитання: "Хто несе відповідальність за те, що ми так і не отримали довгоочікуваний безвіз." Відповіді на нього публікуємо у форматі бліц-опитування:

Ігор Попов, фракція «Радикальної партії»

В ЄС і не збирались надавати нам безвізовий режим. Як казав у приватній бесіді один із європейських чиновників: Це як «морквинка», за якою зажди можна бігти, але ніколи її не з`їсти". Про безвізовий режим ніколи не говорилось, а лише про лібералізацію короткострокових туристичних віз. Не можна підмінювати поняття, людей трохи обманюють. А приводи (щоб не надавати безвіз, - прим.ред.) вигадують будь-які. Наприклад, що заворушення на вулицях, або що треба придумати процедуру призупинення та інше. Україна виконала обидві фази. Є офіційно підписаний документ, тобто все, що ми повинні були виконати з нашого боку, ми виконали. До речі, умови були жорсткішими, ніж для багатьох інших країн, які отримували такий режим.

Леонід Ємець, фракція «Народний фронт»

Це однозначно відповідальність Європейського Союзу. Ми виконали всі вимоги, потім додалося ще вимог - ми їх теж виконали. Тепер ЄС має надати нам відповідь. Процес гальмується, адже там є суто технічні моменти, їх треба пройти. Коли президент заявляв, що це буде в листопаді, я сказав, що це буде дивом. Я вважаю, що це буде скоріш за все у січні, адже саме про такий термін нам казали європейські експерти. Знову ж таки, якщо мова йде про технічні моменти, то вони займають певний час. Проте, цей час вже вичерпався і вони мають бути проведені. Якщо є політична воля, більше нічого Європейському Союзу не заважає відкривати безвіз.

Анатолій Матвієнко, фракція БПП

В Європейському Союзі є проблеми. Європа не знає, яка її стратегічна перспектива. Тим більше, настрої в країнах, де мають скоро відбутися вибори, неоднозначні. Кожен думає за свою політичну кар’єру, а потім за Україну. Я вважаю, що в ЄС навіть і не вірили, що ми підемо на ті жорсткі кроки, які нам висунули. Це стосується і е-декларування, перш за все, якого не має жодна країна світу. Ми змушені були піти на таке "роздягання" і тепер вони не мають інших претензій, окрім того, що пояснюють все своїми внутрішніми проблемами. Нариклад, що в них є мігранти, яких треба якось облаштувати. Я думаю, що просто немає політичної волі (в ЄС, - ред.). Україна все виконала, але від дипломатів України також багато чого залежить. Дипломатія не була настільки наполегливою, активною та публічною. Це також гальмує весь процес.

Андрій Вадатурський, фракція БПП

Безвизовый режим не так сильно влияет на экономику и благосостояние Украины, чтобы придавать этому такое значение. Вы посмотрите, как прошли выборы в Молдавии, где проиграли проевропейские силы. Они как раз использовали похожий лозунг, чтобы ездить в Европу без виз. Это на самом деле «отвлекаловка» в СМИ, которой постоянно пытаются играть. Я думаю, что те люди, которые ездили, они могут себе позволить 20-50 долларов, чтобы решить вопрос с визами. Те, кто не ездит, не думаю, что они хлынут в Европу. У нас многие люди даже не могут позволить себе туристическую поездку.

Я понимаю, что это один из важных политических аргументов внешнеэкономической политики и это решение нужно «дожимать». Но, думаю, что это не актуально. Что тормозит весь процесс, так это – экономическая ситуация. Будет здесь достаток, никто нас бояться не будет. Загрузка...

Оставьте первый комментарий