Останнім часом ми, редакція "Грушевського,5", часто задаємо питання народним депутатам стосовно комунікації нардепів зі ЗМІ. Деякі коментарі з цього приводу вирішили публікувати, адже відповіді, на нашу думку, варті уваги. Першими на наші питання відповідали Валентин Ничипоренко, депутатська група "Партія Відродження" та лідер радикальної партії Олег Ляшко

Валентин  Ничипоренко

nichiporenko_valentin_nikolaevich_b.jpg


Як часто даєте інтерв’ю?

Приблизно один раз на два тижні, це часто?

Як реагуєте на інформацію у ЗМІ, яка висвічує недостовірну інформацію щодо Вашої особистості?

Я не переймаюсь цим.

Як варто реагувати?

На це б треба було реагувати, але це можна робити лише в правовій державі. В нашій державі реагувати на це неможливо, бо, на жаль, те що відбувається у владі – все корумповане. Те ж саме і в «брата-журналіста» - все корумповане. Є замовлені та не замовлені. Ті, хто пише від себе, чогось досягають, а потім переслідують власну мету.

Які ЗМІ вважаєте незалежними?

Мені подобається 112 канал.

Чи є свобода слова в Україні?

З точки зору того, чи може журналіст донести свою точку зору до людей – відносно є. Багато чого залежить від самих ЗМІ. Наприклад, чи можете Ви прийти на ІНТЕР і висловитися проти Фірташа? Сумніваюсь. В порівнянні із часами Радянського Союзу – взагалі не обговорюється. Якщо брати часи Кучми – свободи набагато більше.

Чи варто обмежити кількість журналістів у Верховній Раді?

З однієї сторони, Верховна Рада не може бути закритим клубом, але з іншої сторони (це вина не журналістів, а політиків) – іноді журналісти заважають роботі Верховної Ради. Я маю на увазі, що не журналісти безпосередньо заважають, а є багато депутатів, які бачать журналістів з телекамерами і  - пішов собі виступати.

Є такі закони або постанови, де нема що розглядати. Наприклад, про перейменування вулиць. Депутати і на цьому піаряться. Тут вина не журналістів, а політиків.

Стосовно кількості сказати не можу, але хочеться, щоб деякі журналісти вели себе більш толерантно. Ну, ось Ви підійшли до мене і спитали: чи можна задати мені декілька запитань. А ось зранку була ситуація, коли йду з людиною, спілкуюсь, а він лізе до мене з мікрофоном. Нема культури.

Думаю, що обмежувати не треба. Але я б зробив так: у дні, де розглядають політичні питання (наприклад, призначення Генпрокурора, бюджет, уряд) – там повинні бути журналісти, а коли йдуть робочі звичайні питання – не треба цього робити. Не забороняти, а створити умови, щоб була більш плідна робота. Повірте, коли немає журналістів, все швидше рухається.

Чи повинен журналіст задавати компрометуючі питання?

Якщо це не стосується родини, адже я вважаю, що лізти в родину – це не етично, то, безумовно, мають право. Якщо є компромат, то відповідай за нього, але щоб це не виходило за рамки етичних норм.

Чи варто фіксувати авто, нерухомість?

Це не питання родини, це питання фінансів, тому я вважаю, що це не компрометуюче питання. Якщо ти збудував будинок, купив машину – відповідай. Наприклад, Ви їздите на Мерседесі, а він оформлений на дружину чи на дядька, це не компромат.

Як ставитеся до журналістів-розслідувачів?

Нормально. Завдяки ним ми маємо дуже багато інформації. Якби не вони, ми багато чого б не знали і суспільство було б інакше, але потрібна конкретна, підтверджена інформація. Я не люблю, коли лізуть в родину: чи сваритесь ви з дружиною, чи даєте дітям ременя – таке мені не подобається. Хоча, якщо лізуть в родину, а це стосується твоїх статків – це інше.  

Чи були випадки, коли до Вас, як Ви кажете, лізли в родину?

Були. Це робили мої конкуренти на замовлення під час виборчої кампанії. Я до цього нормально відношусь, але це була неправда. Написали, що моя дружина їздить на Ферарі. Але в мене взагалі дружина машину не водить.

Більш того, в мене зареєстрований автомобіль Морган. Чи дорогий він? Дуже дорогий, але зареєстрований в декларації. І ще я купив його до того, як став депутатом, і задекларовано в мене було в 2011 році понад 100 млн. Я це задекларував, відповідно - заплатив податки. А запитання на чому їздить моя дружина – на Хонді. Я був би готовий їй і Мерседес купити, але подобається їй Хонда. Ферарі мені не подобається, вона не призначена для України. Я їжджу на Ренж Ровері, а для свого задоволення – на Моргані. Це все задекларовано.

Це не компрометуючі питання, бо все офіційно. Інше питання – якщо не задекларовано. Я багато чого збудував, але в Україні. Я готелі побудував. Чи за кордоном? Ні, в Україні. Гроші з України не виводжу, офшорного закону не боюсь, адже працюю тільки в Україні. Я забезпечую понад 1,5 тисячі робочих місць громадянам.

Зараз також цим займаєтесь?

Що Ви маєте на увазі під «цим»?

Будівництвом, наприклад.

В мене є підприємства, вони працюють. Чи я цим займаюсь? Якщо я Вам скажу, що я попризначав там директорів і взагалі не займаюсь цим питанням, то це буде неправда. Але, займаються директори. Тому що я депутат? - Ні. Адже не можливо фізично цим займатись, оскільки там один готель, там другий, там кінний завод, ще щось. Тому, безумовно, знаходяться керівники і, безумовно, я знаю який там фінансовий стан. Але безпосередньою господарською діяльністю займаються вони. Я на це час взагалі не витрачав. Керівник знає як займатися господарською діяльністю краще, ніж я тому найголовніше - йому не заважати. Фінансову звітність я, звичайно,  дивлюсь. Якщо скажу, що не дивлюсь – це буде неправда. Треба казати так, як воно є.


Олег Ляшко

lyashko_1422976190_oleg-lyashko.jpg

Чи варто обмежити доступ журналістів до ВР?

Ні.

Як вважаєте, чи повинен журналіст слідкувати за майном депутата та його родичів?

Та будь-ласка, звичайно.

Як відноситеся до журналістів-розслідувачів?

Нормально, підтримую. Сам журналіст-розслідувач.

Чи можна вважати журналістів четвертою владою? Чому?

Відносно. Щоб була четверта влада, треба щоб було сильне громадянське суспільство, воно постає на ноги і я за цьому дуже радий.

Як оцінюєте стан нинішньої журналістики в Україні? 

На жаль, низький. Женуться за дешевими сенсаціями замість того, щоб досліджувати реальні проблеми України і звертати увагу на них людей. Я думаю, що людям байдуже в яких носках, трусах чи на якій машині їздить депутат. Для людей важливо, що він робить. Бо дії депутата в парламенті інколи завдають збитків на мільярди. Він може їздити голий на велосипеді, а його голосування завдає шкоди країні значно більше, ніж той, хто їздить на мерседесі.

Як покращити професіоналізм журналістів?

По-перше, це освіта. По-друге – незалежне фінансування. Якщо ЗМІ фінансуються олігархами, то той, хто платить, той замовляє музику. Ми підтримували ідею з суспільним телебаченням, щоб громадяни платили за свободу слова та незалежні медіа. Дуже часто ЗМІ використовують для зведення рахунків. Наприклад, про мене «прокукарекали» недостовірну інформацію стосовно начебто наявності в мене австрійського паспорту. Я попросив спростувати цю інформацію, але цього не друкують. Я питаю одне видання, якщо ви пишете про австрійський паспорт, якого в мене немає, чому я маю просити, щоб опублікували спростування? Це теж неправильно і нечесно.

Які ЗМІ читаєте та вважаєте незалежними?

«Грушевського, 5» теж читаю, отримую розсилку.

Які ще?

«Обозреватель», Цензор та інші. Щодо друкованих – «Сегодня», «Голос України» та інші.

Коли Ви даєте коментарі, чи можна використовувати недостовірну інформацію задля блага? Чи можна так робити депутату?

Ні. Може у виключних випадках, коли йдеться про життя та свободу людини. Наприклад, для відволікання уваги, щоб провести операцію по звільненню заручників, тобто в інтересах національної безпеки. Тоді, це можливо.

Чи є у Вас спеціальна людина, яка займається пошуком недостовірної інформації щодо Вас?

Так, цим займається прес-служба партії.

Деякі депутати вибірково зливають інформацію журналістам, як до цього ставитеся?

Це справа журналістів. Якщо мені є що сказати, як лідеру фракції, я публічно про це говорю.

Незалежне видання "Грушевського,5"Загрузка...

Оставьте первый комментарий