На Сході країни продовжується економічна блокада добровольчими батальйонами залізничних шляхів, які сполучають українську територію та тимчасово непідконтрольні райони Донбасу. Ініціатори блокади заявляють, що ведуть боротьбу проти контрабанди, однак офіційної позиції влади з приводу цього досі не має, що створює ситуацію невизначеності. 

Редакція «Грушевського, 5» розпитала нардепів, чи потрібна Україні економічна блокада Донбасу та чому влада мовчить.

Микола Княжицький, фракція «Народний фронт»

Держава має чітко пояснити свою політику, після цього можна робити висновки, бо ми чуємо представників, які блокують окуповані території. Ми розуміємо і чуємо їхню позицію, але про позицію держави ми чуємо дуже мало. Деколи вона лунає, можна прислухатись до аргументів, наприклад, Георгія Туки, який говорить, що будь-які анархічні рухи проти держави – це погано. Також він говорить про те, що підприємства, що там знаходяться зареєстровані в Україні, і дають нам дешеве вугілля. Всі аргументи ми чули, але цих аргументів щоб зробити правильні висновки, замало.

Те, що держава мовчить, щиро кажучи, насторожує і дає всі підстави мати підозри про те, що корупційна складова та контрабанда на кордоні з сірою зоною є. Якщо на меті стоїть зупинити це, то дії добровольців і депутатів – позитивний шлях. Але спосіб, в який вони це роблять, не є позитивним. Я думаю, це потрібно робити в Раді силами депутатів, журналістів, а держава має пояснювати що там відбувається.

Віктор Романюк, фракція «Народний фронт»

Щодо економічної блокади в мене проста позиція: коли почалася війна між Україною та Росією, потрібно було проводити лінію фронту, так як держави діють в умовах класичної війни. Після цього по окремим економічним питанням потрібно буде вести й діалог, я не виключаю цього. Історія війн між двома державами ілюструє багато прикладів, коли воюючі сторони в гуманітарних інтересах місцевого населення вирішували певні економічні проблеми. Цього ніхто не забороняє, відповідно до Женевської конвенції.

Для європейського світу не зрозуміло, чи в нас рух сепаратистів, які захопили зброю і воюють проти українського народу, чи іноземна держава. Для світу не зрозуміло. Ми створили прецедент, який нам буде ще дорого коштувати, на мій погляд.

Історія створення міжнародного права містить ряд прикладів, якими можна скористатися. Для мене аналогія – це війна між Фінляндією та СРСР у 1939 році, коли СРСР анексували 10% території. Фінляндія, яка оголосила війну, отримала і гроші, зброю, підтримку світу. Світ відразу консолідувався та визнав, що Радянський Союз – це країна-агресор. Нам зараз потрібно всім доводити, що це російська агресія, це безпосередня відповідальність перших осіб держави – Петра Олексійовича, голови РНБО.

Олександр Пресман, група «Відродження»

Если вы меня спрашиваете как человека, я считаю, что блокировать нужно, а если как народного депутата – этого делать нельзя, потому что закон Украины не позволяет перекрывать железнодорожные пути. Главное, чтобы это не стало причиной нового военного конфликта. Все остальные вопросы – это экономика. Кто-то что-то не получает, хотят перераспределить .. Я в этом уверен. Так или иначе все торгуют и будут торговать.

Михайло Скорик, фракція «Опозиційний блок»

Я вважаю, що всі питання держави мають вирішуватися в законний спосіб. Монополією на силу має користуватися виключно держава.Тому ці питання мають вирішуватися на державному рівні, ми парламентсько-президентська республіка. Особисто я вважаю, що це незаконні дії. Там є багато нюансів, не секрет, що багато підприємств, які працюють на непідконтрольних територіях, сплачують податки до українського бюджету. Я вважаю, що це українські території і головне завдання – відновити нашу територіальну цілісність, там проживають наші громадяни.

Нинішній владі вигідно (блокада, - ред.), бо це відволікає увагу суспільства від реальних проблем. В першу чергу, це необхідність відновлення миру та територіальної цілісності, по-друге, відволікання уваги від низького рівня життя, від підняття ВВП, творення нових робочих місць. Коли цього не відбувається, створюються блокади, мовні питання та інше.

 Загрузка...

Оставьте первый комментарий