8 грудня Верховная Рада України підтримала рішення про притягнення до кримінальної відповідальності депутата від фракції "Опозиційний блок" Вадима Новинського. Не дивлячись на те, що ряд депутатів стверджували про факт витягання карток під час голосування, в парламенті все ж таки знайшлося 228 голосів. Генеральна прокуратура інкримінує Новинському те, що він тримав під вартою помічника покійного митрополита Володимира - архієпископа Драбинко з метою змусити митрополита Володимира зректися престолу Української православної церкви. Редакція «Грушевського,5» вирішила дізнатися думку нардепів, чи буде справа по Новинському доведена до якогось логічного завершення, або це чергова-піар акція.

Ігор Лапін, позафракційний

Виходячи з того, що розповідав Генеральний прокурор, якби я був в Новинського адвокатом, я думаю, що ця справа по суду не пройшла б. Якщо нічого не відбудеться, то потім все скинуть на суди, що нібито там негідники. Справа в тому, що по Новинському є ряд економічних злочинів, і з цього приводу мені шкода, що Юрій Віталійович не в курсі. Бо він сказав, що "якщо у вас є факти, то звертайтеся". Є два кримінальні провадження по корупційним справам, які зареєстровані в Генеральній прокуратурі. На мою думку, може бути наступний сценарій: епізод справи, який інкримінують Новинському, будуть тягнути, а по конкретним епізодам будуть торгуватися. Потім відправлять в суд, який в першому епізоді його не засудить.

Зараз це піар. Якщо ми бачимо, що це «горбатий» епізод (те, що інкримінують Новинському зараз, - ред.), але є й економічні злочини, то це означає, що є можливість по економічним питання «рішати» з Новинським. Зараз доказова база не достатня і цей епізод безперспективний, але можливо, Юрій Віталійович знає те, чого не знаємо ми.

Ігор Шурма, фракція «Опозиційний блок»

Я на відміну від багатьох людей, які прогнозують та достроково вішають "ярлики", я цим займатися не буду. Цю справу треба коментувати по факту. Єдине можу сказати: за віросповіданням я - греко-католик, неодноразово спілкувався з Новинським, який за віросповіданням православна людина. Я глибоко віруюча людина, зробив для себе висновок, що він також є глибоко віруючою людиною. На моє глибоке переконання, він не міг здійснити те, що йому інкримінують. Я говорю по тих обвинуваченнях, які стосуються виключно церкви. Я не повірю, що на такі дії здатен віруючий.

Сергій Соболєв, фракція «Батьківщина»

Все залежить від здібностей Генерального прокурора, бо тут його персональна відповідальність. Завдання, які перед ним стоять, дуже важкі. Справа, яка грунтується на показах свідків та не стосується, наприклад, питань корупції або економічних злочинів, дуже складна. Оскільки Генеральний прокурор вважав, що в нього є достатньо підстав звертатися з тим, щоб скасувати імунітет Новинського і парламент виконав свій обов’язок, тепер генпрокурор повинен особисто довести, щоб це знову не було «пшиком». Я думаю, що є всі абсолютно законні підстави у кожної із сторін довести свою винуватість або невинуватість.

Іван Крулько, фракція «Батьківщина»

Якщо є підозра, то йди в суд та доводь, що ти цей злочин не вчиняв. Саме тому, фракція «Батьківщина» прийняла рішення голосувати. Так само, ми вимагаємо, щоб був прийнятий закон стосовно імпічменту президента, закон про тимчасові слідчі комісії парламенту, скасування недоторканості з депутатів і суддів, щоб всі були рівні перед законом. Можливо тоді люди будуть більше нам довіряти. Саме з цієї причини ми голосували за це рішення. Я вважаю, що церква має бути відділеною від держави, але більш того, в Україні має бути помісна українська православна церква, щоб не виникало ситуацій, яку ми розглядали (зняття недоторканості з Новинського, - ред.). Церкву намагались використати не в цілях української державності, а в політичних цілях проти української держави.

 Загрузка...

Оставьте первый комментарий