Борислав Розенблат довірена особа Петра Порошенка під час виборів Президента України 2014 року, член політичної партії «Блок Петра Порошенка». Маючи кілька хвилин для спілкування в кулуарах Верховної Ради відповів на питання журналіста видання ІА"Грушевського,5" та розповів про нелегальний видобуток бурштину, блокаду на Донбасі та Мінські домовленності. 

Снимок экрана 2017-02-28 в 13.06.04.png

Бориславе Соломоновичу, Верховна Рада провалила законопроект щодо легалізації видобутку бурштину. Це змова?

Для мене це питання державної зради. Ще на робочій групі під головуванням Ірини Геращенко було прийнято рішення підтримати законопроект. Але в міністерстві екології не зовсім відповідально долучилися до правок і взагалі до обговорення законопроекту. Після того, як був призначений міністром Остап Семерак, ми вирішили, що відправимо законопроект на повторне друге читання і таким чином долучимо міністерство екології до всіх його постулатів та приймемо закон, який влаштовував би всі гілки влади.

Коли я побачив, що в залі не вистачає 4-5 голосів і такі фракції як “Опозиційний блок”, який нібито виступає за соціальні стандарти та за створення робочих місць, не дав жодного голосу, я зрозумів, що це їх принципова позиція. Я вважаю, що це ганьба, бо за два роки парламент не зміг знайти законотворчий шлях, щоб легалізувати видобуток бурштину, який належить народу України, а не групі кримінальних структур й правоохоронців, які кришують цей бізнес..

Частково це рішення не підтримали депутати Блоку Петра Порошенка. 

Так, не підтримали. На повторному другому читанні був 91 голос – цього достатньо. Деякі депутати не проголосували, можливо тому що не вигідно, або може причетні до нелегального видобутку бурштину. Я не бігаю з ліхтариками, щоб слідкувати.

Що станеться, якщо вивести видобуток у легальне поле?

Перш за все, це податки, створення нових робочих місць, створення можливостей для місцевих органів влади. Також, це дасть можливість врегулювати місця, де можна буде видобувати бурштин, адже сьогодні це відбувається хаотично і без будь-яких дозвільних систем.

Чи можна говорити про присутність бурштинового лобі в стінах українського парламенту?

Я думаю, що в парламенті є багато людей, які причетні до незаконного видобутку бурштину. Також, є люди з боку правоохоронних органів. Ви знаєте, що справи по бурштину починаються приблизно з 2011 року, коли “Партія регіонів” ще була причетна до цього питання. Я думаю, “Опозиційний блок” тому й не голосував. Дуже багато питань залишилось ще з часів Януковича, коли він починав займатися бурштином на Волині та на Рівненщині.

Чи буде новий законопроект?

Так, я дав команду своїм юристам підготувати на основі всіх наших п’ятиста правок, доопрацювати з міністерством екології та виправити все те, що їм не подобалось і внести протягом двох тижнів новий законопроект. Ми не зупиняємося, не опускаємо руки, а йдемо далі. Ми не дамо процвітати бурштиновій мафії. Вона процвітала до тих пір, поки ця справа не вийшла за межі її повноважень. Зараз видобуток дещо зупинився, адже там стоїть національна гвардія.

Національної гвардії вистачить?

Не вистачить, тому я думаю, що це тимчасово. Скоро весна і з таянням снігу почнуться незаконні роботи. Тому ми повинні діяти якомога найшвидше. Я буду звертатися до уряду, який прийняв наприкінці року постанову про пілотний проект культивації земель, щоб пошкоджені землі можна було рекультивувати.

В українському суспільстві активно обговорюється блокада Донбасу. Яким буде економічний ефект від блокади на Вашу думку?

Я проти того, що у блокаді приймають участь депутати ВРУ. Я за те, щоб це відбувалось на державному рівні, на рівні людей, які повинні приймати рішення. Я розумію людей, коли лунають питання про контрабанду, про незаконну торгівлю тими чи іншими товарами. Будь-яка контрабанда не припустима, це загроза національному бюджету. Що стосується вугілля, то  тут питання складне. З одного боку я розумію, що це українська земля, це люди, які працюють на українських шахтах, які зареєстровані в Україні та постачають вугілля на українські ТЕЦ. Вони платять податки в Україні, а також дають електроенергію в Україну. Я не знаю як правильно вирішувати це питання. Що стосується формули «Роттердам +»,  яка дала уряду можливість встановити підвищену ціну для закупівлі вугілля на українських шахтах, начебто воно буде закупатися за межами України, то тут дійсно є корупційна складова. Нехай цим займаються правоохоронні органи.

Чому з приводу блокади досі не виражена чітка державна позиція?

Доки на цьому заробляють з високих щаблів нашої державної влади, доти не буде офіційної заяви. Коли я стояв на Майдані, мрів, що ми будемо жити в чесній і прозорій державі. Якщо сьогодні цього не відбувається, то це наша провина і моя також, як депутата Верховної Ради. Будемо далі дивитись, об`єднуватись, шукати можливі шляхи для того щоб змусити людей, які причетні до корупції, нести відповідальність. Це не тільки електронні декларації, НАЗК чи НАБУ, це суспільне бачення і нульова толерантність до корупційних схем.

Як Ви вважаєте, навіщо в країні підняли питання військового стану, адже зрозуміло, що наразі його введення не можливе.

На мою думку, люди, які всіма засобами намагаються спровокувати перевибори, розхитати ситуацію в середині країни, вони сьогодні працюють на руку нашого ворога. Це внутрішня опозиція, яка на сьогоднішній день представляє інтереси не українського народу, а тих людей, які мріють про знищення України. Введення військового стану при такій ситуації робить єдиний політичний фронт єдності. Наприклад, схожим чином діяли в  Ізраїлі, Південній Кореї, або інших країнах, які знаходяться під тиском військової агресії. У нас чомусь всі тільки роз’єднуються, розповідаючи хто краще бореться за інтереси народу. Відповіддю на можливість розхитування ситуації всередині країни буде введення військового стану.

Отже всі заяви про введення військового стану, це популізм?

Ні, це відповідь росіянам про те, що вони загострюють свої дії. Зараз потерпають від обстрілів наші військові, гине мирне населення, тому це відповідь взагалі, щоб припинити на всіх фронтах боротьбу проти України

Якщо бойові дії загостряться, чи буде введений військовий стан?

В нас немає іншого шляху. Ми повинні відстоювати свою країну. Не буде ніякого мирного плану, якщо жоден пункт мінських умов не виконується. Перший пункт про припинення вогню працює? Ні. Мінські угоди не діють і не будуть діяти. На цьому треба поставити крапку.

Якщо Мінські домовленості не діють. Чи є інші варіанти?

Ні, тільки армія і флот. На мою думку, тільки військове вирішення конфлікту  приведе до миру. Я не за активні військові дії, я за посилення нашої обороноздатності. Якщо РФ зрозуміє, що українська армія може дати відсіч, все стане на свої місця.

Ви заявляли, що БПП готова розглядати різні вимоги фракцій, щоб посилити коаліцію. На яких умовах можливе повернення "Самопомочі" та "Радикальної партії"?

Умови повинні бути озвучені за круглим столом. Нехай кожна фракція висловить свою позицію. Давайте будемо обговорювати ці питання, але з державницької позиції, а не з позиції власних інтересів чи підвищення своїх рейтингів.

Чи існує на сьогодні коаліція, в юридичному плані?

Зараз звикли називати «так звана коаліція», або «нібито коаліція». Я хочу припинити всі ці балачки. Я би радив Андрію Володимировичу зібрати голів фракцій, зробити всі відповідні заяви, показати списки та закінчити маніпуляції. Мене особисто ображає, коли кажуть «так звана коаліція», що це таке?

Хто сьогодні працює на перевибори?

Я вважаю, що це «Батьківщина», адже Юлія Тимошенко суттєво додає собі рейтинг своїми заявами.

Які очікування ві нового політичного сезону?

Всі будуть займатися своїми справами. Фракції, які налаштовані на перевибори, будуть хитати ситуацію, постійно шукати «чорну кошку» в темній кімнаті. Фракції коаліції будуть захищати парламент та намагатимуться захищати Україну. Ті, хто прийшов захищати свій бізнес чи свої інтереси, будуть продовжувати робити незаконні оборудки. Звичайне життя українського парламенту.

Автор: Антон Баскаков  Загрузка...

Оставьте первый комментарий