Заступник голови депутатської фракції партії «Блок Петра Порошенко», голова Комітету Верховної Ради з питань бюджету та керівник Дніпровської обласної організації БПП "Солідарність" Андрій Павелко розповів, які бюджетні нововведення чекають дніпрян в цьому році, та чи варто готуватися до дострокових виборів. 

2016 рік був одним з найбільш результативних в законотворчій історії Верховної Ради України. Але чи можна вважати його успішним з точки зору ефективності роботи коаліції в цілому та результатів бюджетного процесу зокрема?

Безумовно. В минулому році вдалося стабілізувати роботу парламентської коаліції. Це підтверджують і показники ефективності розгляду низки важливих законопроектів, в тому числі авторства Кабінету Міністрів, і налагодження тісної і продуктивної взаємодії уряду та Верховної Ради. На необхідності формування такої зв’язки ще в квітні 2016 року наголошував Прем’єр-міністр Володимир Гройсман. І подальший досвід законотворчої роботи довів, наскільки це важливо. Зараз всі дискусійні питання обговорюються депутатами та міністрами чи їх заступниками напряму і публічно на засіданнях комітетів. Це значно пришвидшує їх вирішення та мінімізує ризик виникнення непорозумінь в залі засідань. 

1450245275_pavelko_1.jpg

По-друге, 2016-й став першим роком, коли була дотримана процедура розгляду законопроекту про бюджет-2017. Не менш важливо і те, що процес розробки, перевірки та затвердження головного фінансового закону проходив максимально відкрито і в депутатів було достатньо часу на його вивчення та доопрацювання. Для нашої команди з профільного комітету Верховної Ради це вже третій затверджений бюджет, тому нам особливо приємно констатувати такий прогрес.

Деякі політики не поділяють вашого оптимізму і продовжують наполягати на необхідності проведення дострокових парламентських виборів… 

Заклики до проведення таких виборів лунають в Україні регулярно. Зокрема, маніпуляції навколо цієї теми є одним з основних інструментів, з допомогою яких Росія намагається розхитати ситуацію в нашій державі. Але, якщо відкинути політичні спекуляції, то ми побачимо, що серйозних передумов для організації таких виборів зараз не має. Сформований минулого року уряд успішно працює, а в парламенті зберігається стабільна більшість, яка вчасно приймає закони. Крім того, результати опитувань громадської думки свідчать про те, що більшість українців проти позачергових виборів. Більше того, за оцінками соціологів, навіть якби зараз такі вибори відбулися, то їх результати здатні тільки погіршити ситуацію в країні. 

Які прийняті в 2016 році закони зможуть вплинути на ситуацію позитивно?  

В першу чергу це головний фінансовий документ – Державний бюджет-2017, який суттєво підвищує соціальні стандарти в Україні. Зокрема, йдеться про зростання мінімальної зарплати вдвічі до рівня 3200 грн. Також цим законом передбачено відновлення фінансового забезпечення з державного бюджету загальнодержавних закладів охорони здоров’я та дитячих санаторіїв (639,3 млн. грн..), створення і функціонування Національного центру реабілітації інвалідів – учасників АТО і врегульовано питання погашення різниці в тарифах на послуги з централізованого постачання тепла і води, на що спрямована субвенція місцевим бюджетам в обсязі 5 млрд. грн.
В бюджеті-2017 у порівнянні з попереднім роком збільшено державну підтримку розвитку регіонів (3,5 млрд.), яка буде надаватися через фонд регіонального розвитку, передбачено субвенції місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих регіонів (4 млрд. грн.) та на підтримку інфраструктури об’єднаних територіальних громад (1,5 млрд. грн.). 

Крім того, в минулому році шляхом внесення змін до Державного бюджету на 2016 рік спільними зусиллями з урядом нам вдалося збільшити на 7,1 млрд. грн. фінансування оборонної сфери, на 6,8 млрд. грн. –  субвенції місцевим бюджетам для на надання пільг та субсидій населенню на оплату послуг ЖКГ та виділити додаткові 450 млн. грн. на виплату заробітної плати працівникам державних вугледобувних підприємств. 

Які законодавчі ініціативи, затверджені парламентом, будуть спрямовані на розвиток регіонів? 

Зокрема, це закони, які передбачають внесення змін до Бюджетного кодексу та закону «Про джерела фінансування дорожнього господарства України», з допомогою яких нам вдалося створити основу для формування Державного дорожнього фонду. Завдяки цим документам в спеціальному фонді Держбюджету будуть накопичуватися кошти зі сплаченого мита і акцизних зборів з пального і транспортних засобів. І, що найважливіше, ці гроші матимуть цільове призначення і зможуть витрачатися виключно на розвиток доріг. 

Дорожній фонд запрацює в Україні з початку 2018 року, але додаткові фінансові стимули органи місцевої влади отримають вже в цьому році. Мова йде про продовження дії експерименту, в рамках якого регіони отримують 50% від понадпланових митних платежів, і ці кошти спрямовуються на будівництво та реконструкцію доріг загального користування державного і місцевого значення. І, що важливо, завдяки зусиллям Бюджетного комітету, дію цього успішного експерименту було поширено з кількох областей на всі регіони України. Найближчим часом зможе скористатися перевагами цього експерименту і Дніпропетровська область. 

На яку підтримку, окрім появи додаткового ресурсу для дорожнього господарства, можуть очікувати дніпряни? Які проекти та напрями будуть профінансовані? 

В процесі доопрацювання проекту Державного бюджету-2017 нашому комітету вдалося відстояти низку важливих ініціатив для Дніпра та області. Зокрема, це збільшення порівняно з проектом, який розглядався у першому читанні, загалом на 620 млн. грн. освітньої субвенції (на 322,2 млн. грн. більше бюджетних призначень 2016 року) та на 757,1 млн. грн. – медичної субвенції (на 973,1 млн. грн. більше бюджетних призначень 2016 року). 

Окремо слід звернути увагу, що у 2017 році область отримає з Державного бюджету нові субвенції, зокрема: 41,8 млн. грн. на відшкодування вартості лікарських засобів для лікування окремих захворювань, 17,2 млн. грн. на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, 12,5 млн. грн. на придбання ангіографічного обладнання. Поряд з тим для міста Дніпра передбачена нова субвенція у сумі 15 млн. грн. на проведення робіт, пов’язаних зі створенням і забезпеченням функціонування центрів надання адміністративних послуг у форматі «Прозорий офіс». 

Ще одним досягненням в медичній сфері стало те, що Спеціалізована багатопрофільна лікарня №1 у м. Дніпрі фінансуватиметься у поточному році з Державного бюджету (її було виключено з переліку закладів, які передаються на фінансове забезпечення з місцевих бюджетів). Також наша область зможе розраховувати на збільшення субвенцій на здійснення державних програм соціального захисту населення на 538,8 млн. грн. у порівнянні із затвердженими показниками минулого року (загальний обсяг субвенцій за цим напрямком складе 7,1 млрд. грн.). 

Крім того, регіон отримає підтримку і в реалізації низки державних інфраструктурних проектів. Зокрема, це нова бюджетна програма «Розвиток автомобільної дороги Р-52 Дніпро – Царичанка – Кобеляки – Решетилівка», за якою затверджено 350 млн. грн. (таку програму ініційовано за наслідками виїзного засідання Комітету до м. Дніпра) . У свою чергу міський бюджет Дніпра отримає субвенцію на завершення будівництва метрополітену в розмірі 648,5 млн. грн. Також в Державному бюджеті передбачено субвенцію в розмірі 8,5 млн. грн. бюджету міста Жовті Води на виконання заходів щодо радіаційного і соціального захисту населення. 

Снимок экрана 2017-02-14 в 16.19.18.png

Виїзні засідання Бюджетного комітету стали однією з новацій, яку ви впровадили в роботу комітету ще  2015 року. В минулому році ця практика вже стала традицією, але який реальний результат дають такі робочі турне в регіони? 

В першу чергу – це відкрита взаємодія представників ключового парламентського комітету з місцевою владою. В минулі роки мери та депутати місцевих рад часто скаржилися на те, що їх зауваження та пропозиції не враховуються при формуванні проекту бюджету. Звичайно, врахувати всі побажання представників місцевого самоврядування непросто, адже ресурси держави серйозно обмежені. Однак налагоджений нами діалог з регіонами дозволяє знайти консенсус в багатьох питаннях. Зрештою альтернативи такій відкритій і тісній комунікації в умовах децентралізації просто не існує. Крім того, такі виїзні засідання, а в минулому році ми провели їх майже в половині областей, допомагають в подальшій роботі над законопроектами, які направлені на сприяння соціально-економічному розвитку регіонів, формування інфраструктури об’єднаних територіальних громад та реалізації державних і регіональних інвестиційних проектів.

Першоджерело за посиланнямЗагрузка...

Оставьте первый комментарий