Порошенко ініціював надзвичайне засідання Консультаційного комітету президентів України і Польщі


09.11.2017 11:30:00Президент України Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання Консультаційного комітету президентів України та Польщі з метою запобігання подальшій ескалації напруження між двома країнами.

Про це повідомив прес-секретар глави Української держави Святослав Цеголко.

"Резонансні заяви з боку представників офіційної польської влади на адресу України та її керівництва, що лунають останнім часом, викликають серйозне занепокоєння та не можуть залишатися без належного реагування. Задля зміцнення стратегічного партнерства між Україною та Республікою Польща та щоб уникнути подальшої ескалації напруги, усвідомлюючи необхідність вирішення будь-яких проблемних питань у двосторонніх відносинах виключно цивілізованим європейським способом, президент України Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання Консультаційного комітету президентів України та Польщі", - написав Цеголко на своїй сторінці в соцмережі Facebook у середу.

Він процитував заяву Міністерства закордонних справ України, зроблену у вівторок: "В проєвропейській політиці української влади немає політиків, які мали б антипольські настрої. Україна - це стратегічний партнер Польщі".

Цеголко також нагадав, що Консультаційний комітет є дорадчим органом, покликаним сприяти реалізації домовленостей між главами обох держав, спрямованих на поглиблення дружніх відносин між Україною та Польщею, який очолюють зовнішньополітичні радники президентів обох держав.

Як повідомлялося, 7 листопада президент Польщі Анджей Дуда заявив, що очікує, що президент України Петро Порошенко та прем'єр-міністр Володимир Гройсман не допустять на важливі державні посади людей з антипольськими поглядами. За його словами, такі люди "не будують співпрацю між нашими країнами, вони її руйнують", тому вони "у великій політиці... не повинні з українського боку мати місця".

При цьому Дуда зазначив, що такі люди в українській політиці є: "На важливих посадах в Україні є люди, які практично мають відверто антипольські погляди, це неприйнятно".Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров