5 основних причин, які стимулюють до праці в аграрних фірмах

Переважну кількість працівників в аграрних компаніях, займають спеціалісти з достатнім стажем роботи. За їхніми плечима величезний досвід, саме на таких спеціалістах створюється надійна база для розвитку підприємств. Але щороку спостерігається збільшення кількості випускників. 

Снимок экрана 2017-09-09 в 17.23.08.png

.

Деякі з аграрних фірми беруть молодих спеціалістів на переддипломну практику. В тому випадку, коли студент справляється з задачами, йому пропонують роботу. Підприємства зацікавлені в молодих спеціалістах, які потрібним темпом оволодівають новими знаннями та використовують їх на практиці під наглядом спеціалістів зі стажем. Вікторія Дарієнко, фахівець-аналітик з дослідження товарного ринку ТОВ "Техніка і технології".

Існує п’ять основних причин, які стимулюють до праці в аграрних фірмах.

Спершу слід зазначити, що саме аграрний сектор складає особливу ланку, в якій замикається рівень життя держави. Від кількості виготовленої, вирощеної продукції залежить забезпеченість населення самим необхідним для життя.

Друге: з розвитком інноваційних технологій, з удосконаленням системи виробництва та праці аграрний сектор підвищує свою ефективність функціонування. Слід відмітити матеріально-технічну базу на підприємствах. Адже від цього залежить ефективність ведення господарства. З технологічним розвитком фірмами проводиться закупка новинок, що певним чином прискорює темпи їх розвитку. Там, де йде процес розвитку – завжди потрібні спеціалісти.

Третій  аспект – це фінансова стабільність. Підприємства різних форм власності, які існують на ринку АПК здебільшого мають певну стабільну базу, що дозволяє зберігати темп «в ногу з часом». Всі зміни, реформи незначно вплинули на великі підприємства, а на невеликі – це вплинуло і призвело до закриття або до «кроку назад». Ті, що змогли залишитися на рівні, пропонують стабільні виплати працівникам, мають новітнє технічне оснащення, створюють подальші умови для збільшення виробництва.

Четверте: агропромисловий комплекс – ланка, яка завжди буде на першому місці по зайнятості населення.

П’ятий аспект – персонал в аграрних компаніях проходить етап підвищення кваліфікації спеціалістів (курси та інше). В сучасних аграрних компанія, як правило, багато стажувань, часто закордоном. Технології постійно змінюються і компанія має йти в ногу із сучасністю. Але для цього працівники мають знати англійську. 

Ми проаналізували потребу в спеціалістах на ринку праці агропромислового комплексу в декількох підприємствах. Їхня специфіка різноманітна: 

1) частина фірм – виробляють сільськогосподарські продукти; 

2) транснаціональні компанії, які є лідерами біотехнології рослин; 

3) господарства, які спеціалізуються на вирощуванні технічних, зернових, зернобобових культур; 

4) лідируючи постачальники, які надають комплексні рішення в галузі зберігання та обробки зерна; 

5) підприємства, діяльність яких закладається в постачанні техніки та послуг.

Можна відмітити позитивну динаміку по появі нових вакансій та ріст заробітної плати. Відмічається зростання зарплати на тих підприємствах, які виробляють продукцію та продають її не тільки на території країни, але й за її межами. У фірмах, які реалізовують більшість своєї продукції на внутрішньому ринку - зміни заробітної плати не відбулися.

На основі даних Державної служби зайнятості  по міському та сільському населенню зроблено такі висновки:

  • кількість економічного активного міського населення в 2016 році складала 12 276,1, а в 2017 склала 12 262, що свідчить про зменшення кадрового персоналу;
  • по сільському населенню – статистика свідчить про збільшення кількості зайнятих людей на підприємствах. У 2016 році вона складала 5 546,1, а в 2017 році - 5 509,9.

Важливо в цих темах врахування рівня безробіття. На жаль, у 2017 році безробіття дещо збільшилося. Подписывайтесь на аккаунт Грушевского,5 в Twitter, Facebook: в одной ленте - все, что стоит знать о работе украинского и мировых парламентов.

Новости партнеров