Курс "Дипломатичний протокол та етикет" фото

Впродовж чотирьох тренінгових днів у Києві тривало навчання першого набору курсу дипломатичного етикету та протоколу.


На перший погляд дипломатія видається доволі далекою від пересічного громадянина, бізнесмена та й політика. Одначе, принципи дипломатії можна застосовувати в усіх сферах, і більше того, саме їх використання може сприяти покращенню результатів будь-якого виду діяльності.

Що таке дипломатичний протокол та етикет, «та з чим його їдять» – про все це учасники мали змогу дізнатися, відвідавши 4-х денний курс «Дипломатичний протокол та етикет». Викладачами курсу виступили спеціалісти у цій галузі: Анне Голембіовська – незалежний політичний консультант, політтехнолог, директор політичної агенції AG group та Фарід Сафаров – дипломат і професійний дебатер. Також були запрошені спеціальні гості: Матеуш Бялас – польський дипломат у представництві ЄС в Україні та Олександр Солонтай – політичний експерт та громадський діяч.

Протягом першого дня слухачі курсу поринули у світ дипломатії: познайомилися з поняттями дипломатичного протоколу, церемоніалу, етикету, їх історію. Добре засвоївши основи, учасники перейшли до опрацювання складніших речей, зокрема теми дипломатичних переговорів у різних сферах: дипломатії, бізнесі та політиці. Наприкінці була можливість подискутувати на тему відмінностей дипломатичного протоколу та етикету в Європі та Україні зі спеціальним гостем – Матеушом Бяласом, дипломатом з Європи.

Наступного дня, 5 липня, учасники говорили про структуру, правила та принципи дипломатичного корпусу та представництва. Фарід Сафаров розповів про ще одну важливу річ – правила дипломатичної мови та дипломатичного листування, в контексті чого було проведено обговорення особливостей вербального та невербального спілкування в дипломатичних переговорах.

Наступного тижня слухачі курсу випробували новий формат, який полягав у перегляді ряду фільмів, які безпосередньо стосувалися дипломатичних принципів. Разом з Анне Голембіовською, учасники обговорювали фільми «Фрост проти Ніксона», «Залізна леді» та серіал «Дживс і Вустер», залучаючи до аналізу уже здобуті знання.
Розглядали принципи дипломатії у різних сферах (політики, бізнесі та світській), такі як принцип взаємності, формату, ієрархія, маніпуляція, комунікація, до того ж їх рівень їх застосування у вищезгаданих сферах є різний.

Як правильно вести переговори, яким чином знаходити компроміс та чи завжди його потрібно знаходити – про все це розповів Фарід Сафаров. Почавши з того, що переговори бувають офіційні, напівофіційні та неофіційні, спікер по кожному з цих видів подав приклади-кейси, на яких учасники змогли розібратися у всіх деталях. Також учасники мали змогу порівняти стиль поведінки політика та дипломата під час переговорів. Якщо дипломат не має права говорити від себе, а в кризовій ситуації може взяти тайм-аут, з’ясувати ситуацію, і лише тоді оголосити певне рішення, тоді політику часто доводиться приймати рішення та вести переговори у більш жорстких обставинах, оскільки він може говорити від себе. Завершилася розмова фінальною порадою спікера: «Ідіть на переговори з задачею на перемогу і ведучи переговори, навчіться з посмішкою на обличчі говорити «Буде так, як я сказав!».

Крім того, спікери поділилися з учасниками важливими порадами стосовно видів, форматів візиту, особливостей дрес-коду в залежності від типу дипломатичного заходу, правил вручення візитної картки, видів розсадки, створення іміджу та багато іншого.
Наостанок, курс «Дипломатичний протокол та етикет» завершився дискусією на тему «Сучасні тенденції та перспективи української дипломатії» зі спеціальним гостем - політиком та політичним експертом Олександром Солонтаєм. Розмова власне почалася із наступних слів, що стали вектором усієї подальшої розмови: «До минулого року дипломатії взагалі не було. Україна потрібна дипломатія, Україні потрібні люди, які будуть воювати не зі зброєю в руках, а зі словом». Олександр Солонтай розповів про проблеми у сфері дипломатії, що є надзвичайно важливими, оскільки впливають на хід та швидкість розв’язання проблем сучасної України. По-перше, проблема старого покоління дипломатів, що виросло в старій системі, є однозначно вартою уваги. Головною тезою в контексті цієї проблеми стала думка: «Зі старих не можна витворити нових». По-друге, інертність української дипломатії не менше впливає на стан українських проблем. Українська дипломатія нині не бере активної участі в політичному процесі, а мала би. На підтвердження цих слів є той факт, що нині Україна у 28 із 45 розвинутих країн немає послів. Впродовж обговорення цього питання учасники мали змогу почути варіанти подальшого розвитку цієї сфери та реформування. Фінальним словом стала думка Олександра Солонтая, що «Україні потрібен не менш жорсткий фронт, ніж на Сході, дипломатичний, який буде боротися словом».

Як правильно себе позиціонувати, вести переговори, поводитися на заходах, вручати візитні картки, вживати їжу та напої на ділових заходах, дарувати подарунки, зробити правильний імідж – про це все дізналися учасники протягом 4 днів курсу «Дипломатичний протокол та етикет». Ось один із коментарів учасниці курсу: «Я зрозуміла точно, що дипломатія – як ніж: ним можна залякати, вбити, а можна й захиститися». Курс завершився словами Анне Голембіовської: «Дипломат – це той, хто може ходити по краю леза та не порізатися». Слухачі, сповнені позитивних надій, натхненні та з новими ідеями завершили курс та отримали сертифікати.

Дати наступного набору курсу дипломатичного протоколу будуть оголошені на сайтах Школи рекламних технологій Advertising school та політичної агенції AG group, а також на офіційних сторінках у Фейсбуці.
Загрузка...

Оставьте первый комментарий