Рейдерство по-свинськи  фото

В селищі Білики Кобеляцького району на Полтавщині назріває справжня екологічна та соціальна катастрофа. Прибуткове бюджетоутворююче підприємство з іноземними інвестиціями, яке забезпечує роботою майже кожну десяту родину в селищі під загрозою знищення! Активісти лягають під вантажівки і не пускають працівників ТОВ "Сільські традиції" до свинокомплексу, через що тварини перестали отримувати комбікорм, серед свиней почалися канібалізм та падіння худоби від голодної смерті. Попри вкрай серйозну ситуацію з тваринами, активісти, які допомагають захопити підприємство, налаштовані вкрай вороже і відмовляються пропускати транспорт з кормами.

Керівництво ТОВ "Сільські традиції" б’є насполох та звертається відкритим листом до представників усіх гілок влади з проханням втрутитися в ситуацію аби припинити рейдерське захоплення підприємства і не дати тваринам померти від голоду. Якщо тварини почнуть гинути масово, то жоден завод з утилізації не зможе взяти на себе таку кількість туш, і дії рейдерів загрожуватимуть екологічною катастрофою в районі. 

unnamed-5.jpg


“Просимо активістів пропустити автомобілі із комбікормом. Але бачу, що це просто політичне замовлення і таким чином нас хочуть змусити віддати підприємство", - розповів Юрій Грушевський, генеральний директор ТОВ "Сільські традиції" виданню “Грушевського,5”.

“Обидві сторони конфлікту відділили двома шеренгами поліцейських і спецпризначенців. Після півгодинних образ і гасел із «протилежного табору» прихильники роботи свинокомплексу взялись допомогти водіям кормовозів проїхати до підприємства. Почалася масова бійка. Жінки били одна одну національними прапорами, дівчина кинулася під колеса вантажівки. Кілька молодиків лупцювали одного пенсіонера. Хто не ліз у бійку, просто кричав,” –  додав пан Юрій.

Днями представники підприємства та селяни, які підтримують свинокомплекс, дали прес-конференцію в УНІАН. Про жахи, які відбуваються та наслідки захоплення ми, маючи змогу донести інформацію до народних депутатів ВРУ, особисто розпитали заступника директора ТОВ "Сільські традиції", Роман Калатур.  

На сьогоднішній день всі під’їздні шляхи до нас перекриті: активісти поспилювали дерева, накидали шин, встановили бетонні блоки на під'їзді до комплексу та цілодобово чергують, щоб не пропустити наш транспорт, який забезпечує роботу свинокомплексу. Заїхати чи виїхати з території нашого комплексу наразі неможливо. Крім, того нам достеменно відомо, що мітингувальники отримують по 450 гривень на день за свою активність.

Ви намагалися вирішити ситуацію мирним шляхом?

Звичайно! Це перше, що ми робили та й досі налаштовані лише на мирне вирішення конфлікту. Проте, рейдери не зацікавлені в такому врегулюванні, а правоохоронні органи та спецпідрозділи лише спостерігають за тим, що відбувається, підтримуючи правопорядок. Вони не втручаються у ситуацію. В середу, 7-го вересня, трудовий колектив підприємства зібрався разом з місцевими жителями, обрали секретаря зібрання та прийняли рішення про негайне припинення будь-яких блокад та мітингів біля комплексу, для того, щоб була можливість завести корма та нагодувати тварин. Але «тітушки», які виконують політичне замовлення, нам не дали змогу завезти корм тваринам.

Безапеляційні умови активістів - це вивезти всіх свиней та закрити підприємство до 1 листопада.

Хто представляє інтереси мітингувальників, з ким ви взагалі ведете перемовини?

Справа в тому, що це організований натовп, який має декілька координаторів. Серед них немає лідера, вони постійно ведуть перемовини по телефону з представниками влади та виконують їх вказівки. Координатори серед місцевих жителів.

Скільки часу тварини не отримують корм та скільки вже загинуло?

IMG_1337.JPG

На  третій день блокади від стресу на фоні голоду померло 100 тварин, а ветлікар зафіксував випадки канібалізму! Тварини, які звикли їсти погодинно просто помирають від голоду! Ви навіть не уявляєте який це жах дивитись на голодних тварин і не мати можливості щось вдіяти. Я у розпачі. Потреба в кормах – 100 тон на добу! А завезти не можемо ні тони, при тому, що свинокомплекс нараховує 34 тисячі голів. 

unnamed-8.jpg

Лише раз силами працівників підприємства, зробивши живий щит, нам вдалося завести одну машину з кормом для найменших поросят!

До кого з представників влади Ви зверталися? Та якими були дії?

Наше звернення були до голови Полтавської обласної державної адміністрації Валерія Головка, голови Полтавської обласної ради, Олександра Біленького, першого заступника голови Полтавської ОДА Андрія Пісоцького, але залишилися взагалі без уваги.  

IMG_1335.JPG

Влада дослухається до активістів, яких сама ж і привела. А що кажуть активісти? Вони, під виглядом місцевих жителів розповідають про те, що підприємство порушує екологічні норми, що повітря та вода забруднені. Але це не відповідає дійсності та не має жодного документального доказу. До нас постійно приходять з інспекціями, але всі відповідні документи у нас на руках і інспектори нічого протизаконного не знаходять. 

unnamed-6.jpg

Пане Романе, коли виникло невдоволення місцевих жителів вперше?

Спершу нас попросили врятувати село, реконструювати підприємство та дати роботу місцевим жителям, наповнити бюджети. Ми залучили іноземних інвестицій на 60 мільйонів доларів США в цей проект по вирощуванню та переробці м’яса свиней.  Проект пройшов експертизу, була передбачена очистка в чотири стадії, всі ліміти на викиди у навколишнє середовище  враховані. Місцева санітарна служба щоквартально приходить і робить заміри повітря, згідно яких всі нормативи підприємством дотримані, всі документи є. Але невдоволення було з перших днів запуску свинокомплексу, в 2012 році. Починаючи з 2014 року, йшов активний пресинг екологічної інспекції на адресу підприємства. Чотири рази подавалися позови щодо припинення діяльності підприємства у зв’язку з невідповідністю очисних споруд та проектної документації і всі суди виграні на користь свинокомплексу. Більше того, підприємство анонсувало реконструкцію очисних споруд за сучасним проектом, які будуть введені в експлуатацію наприкінці жовтня.

unnamed-7.jpg

Ситуація, яка зараз склалася вкрай серйозна і небезпечна. Ми працюємо у правовому полі, але влада відвернулася від нас, а правоохоронні органи забезпечують лише порядок у суспільстві. Прибуткове підприємство, яке сплачує податки, та не дало загинути селу – без уваги, без підтримки, - сам на сам з проблемою, яка може обернутися екологічною катастрофою для України.

Якщо тварин не нагодувати протягом тижня – буде гора трупів, які почнуть гнити та розповсюджуватися у навколишньому середовищі. Сморід дійде і до Полтави, і до Харкова. А трупна отрута спричинить незліченну кількість захворювань.

Тож, звертаємося до усіх гілок влади не бути байдужими до перешкоджання діяльності бюджетоутворюючого підприємства з іноземними інвестиціями, втрутитися у ситуацію та вивести її у правове поле! ПОЧУЙТЕ НАС!Загрузка...

Оставьте первый комментарий