Байден_блог.jpgДжо Байден,
віце-президент США

Минулої ночі я приземлився в Україні - країні, яка на етапі перетворення.

Це мій п'ятий візит до України, як Віце-Президента.

І протягом наступних кількох днів я буду зустрічатися з українцями, які приймали активну участь у тому, аби виправити країну, побудувати її. З реформаторами з уряду, громадськими активістами.

Я почну з тривалого робочого обіду і двосторонньої зустрічі з президентом Порошенко. Потім  - двостороння зустріч з прем'єр-міністром Яценюком. Я буду говорити перед Радою - українським законодавчим органом. І я зустрінусь з мером Києва Кличком.Сучасні технології дають нам чудову можливість краще побачити і зрозуміти світ навколо нас.
І саме тому, протягом цієї поїздки, я збираюся ділитися роздумами та враженнями з вами, аби допомогти пролити світло на реальність в цій країні.  

Отож, почнемо.

Це буде коротка подорож, але вона така важлива для мене. І я розповім, чому саме.

Я працюю в цій конкретній частині світу протягом більшої частини своєї кар'єри - в якості Голови Комітету із зовнішніх зв'язків в сенаті, і в якості віце-президента. Я пам'ятаю падіння залізної завіси, коли ця країна знову стала незалежною державою.Я приїхав, щоб пізнати український народ і свою багаторічну спрагу свободи і можливостей.

Я бачив неймовірне почуття патріотизму цих людей.

Близько десяти років тому, коли ми ліквідовували наслідки корумпованих виборів, я спостерігав з надією, як тисячі українців зібралися в Києві, протестуючи кожен день протягом місяця.

Заповнений Майдан, центральна площа міста. Їх прохання було простим: щоб їхні голоси почули.
Ми приїхали тоді, щоб дізнатися, як це - Помаранчева революція. Але, на жаль, шанс на демократичну революцію тоді  був упущений. Старі проблеми повернулися. Широко поширена корупція повернулася. Такі собі "милі" пропозиції для потужних олігархів і укорінених інтересів на державному рівні.

Два роки тому світ спостерігав, як Майдан знову наповнився людьми.

Ми були в жаху від того, що цього разу революція буде кривавою. Більше ста мирних демонстрантів померли від пострілів снайперів. Ми називаємо їх "Небесня Сотня." І їх мужність допомогла отримати цій країні другий шанс на справжню незалежність.Ще раз, стоячи перед обличчям російської агресії і глибокої корупції, Україна має ще один - і, можливо, останній, історичний шанс для встановлення істинної, вільної, економічної процвітаючої демократичної країни. Той, яким не можна знехтувати, який не можна купити, підкупити.

Поки народ України продовжує прагнення до свободи і демократії - він може розраховувати на незмінну прихильність Сполучених Штатів.

Це те, ради чого треба вистояти.

Оригінал текстуЗагрузка...

Оставьте первый комментарий