Снимок экрана 2017-10-04 в 15.21.57.pngВолодимир Майстришин, 
Голова спостережної ради Біоенергетичної асоціації України 

Децентралізація, демонополізація кажете? Регіони вже нею користаються, правда не пускають за межі обласного центру, точніше своїх кабінетів. В матеріалі журналістів - розслідувачів показано як функції Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) обласні депутати, під керівництвом чиновників, використовують під себе і для "своїх" комунальних підприємств повноваження встановлення тарифів. 

Зрозуміло, що "свої" підприємства їм дісталися по партійним квотам. Треба ж переймати досвід старших товаришів у Києві. 

Далі я опишу як епохальне рішення Вінницької обласної ради минулого четверга вплине на кожного жителя області, на прикладі Барської районної лікарні Вінницької області. За достовірність інформації відповідаю - я був Народним депутатом в тому числі і з цього району. 

За кошти району лікарня будує котельню з газовими котлами і ставить собі їх на баланс. Більше того, із області "присилають" котла на дровах і рішенням районної ради гарантують його оплату районним бюджетом. Тобто котельня належить лікарні! У 2014 році відміняється рішення "злочинної" влади і котельня передається до такого собі аналога НАК "Нафтогаз" у Вінниці - Облтеплоенерго. І тут же миттєво зростає тариф - масштаб, знаєте, коштовна штука!

Я розмовляв із членами бюджетної комісії Барськоі районної ради, вони в шоці - лікарні до кінця року не вистачає ~ 1.0 млн. на тепло і велику суму на зарплату, а тут ще подорожчання тарифу на 37% (!). Це при тому, що складова газу піднялася всього на 5%. 

У Києві кажуть, що децентралізація для лікарні - це можливість кошти, які буде заощаджено на теплі, направити на закупівлю необхідного обладнання, підвищити зарплатню тощо. Не так робиться, як говориться. Це як у тій історії: ланцюга подовжили, але миску відсунули.

Невеликі розрахунки та пропозиція: собівартість теплоприготування на існуючому обладнанні лікарні приблизно 600-700 грн/Гкал + інші витрати, можливо і треба виходити на ціну 1 200 грн/Гкал. Так чого ж Облтеплоенерго збирається обдирати райони по ціні за Гкал - 1856 грн? 

І нарешті нам стало зрозуміло, чому нашу команду та інших так наполегливо витісняють із області - а щоб не псували своїми низькими тарифами (наш тариф - 1305 грн/Гкал з ПДВ) картину суцільного "Ротердам +" на дровах. Відповідально заявляю для керівництва районів Вінничини: наша команда ТОВ "ВІНТЕА", яка вже 4-й рік успішно працює на цьому ринку, готова взяти в управління котельні районів і надати тариф для лікарень 1 200 грн/Гкал з ПДВ. 

І тоді не треба буде думати де взяти ще два мільйони до кінця року щоб нагодувати "їхнє" комунальне підприємство. 

P.S. Цікаво як пояснює фракція обласної ради "Батьківщини" своє одностайне голосування за таке БЕЗПІДСТАВНЕ зростання тарифу для населення та бюджету. І особисто голова обласної бюджетної комісії Геннадій Мазур, який і є заступник керівника фракції "Батьківщина", коли їхній лідер постійно агітує всю Україну за протилежне.
Загрузка...

Оставьте первый комментарий