Снимок экрана 2017-12-23 в 10.39.44.pngЮлія Томащук, 

менеджер проектів, PR-спеціаліст, 
комерційний директор “Медіа Центру “Власно” 

Фінансування та підтримка стартапів в Україні залишаються без уваги, адже з проектів розвитку неможливо отримати відкат. Молоді, яка вигадує нові цікаві проекти, доводиться продавати свої ідеї за кордон. Наша держава втрачає майбутнє, а здобутками українців прославляються інші країни. 

В Проект іЗакону про Державний бюджет України на 2018 рік проведення заходів у сфері молодіжної політики вкотре делегується кабінетним працівникам. Наприклад, на заходи з національно-патріотичного виховання додатково виділяють 10 млн. гривень, які зосереджуються в руках відділів освіти. Інклюзивна робота щодо осіб з інвалідністю покладена на департаменти соцзахисту, а спортивні програми знову проситимуть фінансування в обласних бюджетів. 

Ситуація з реалізацією молоддю своїх проектів в Україні – далека від ідеалу. По-перше, вас ніхто не сприймає всерйоз, по-друге, вашу ідею можуть вкрасти. Наведу приклад.

Зробити з фестивалю “Живий вогонь” власну піар-акцію намагалися можновладці різних рівнів, в той час як сам фестиваль вже десятий рік відбувається на Вінниччині зусиллями самих лише націоналістів та волонтерів. Єдиний раз організатори отримали грант на 106 тисяч гривень, але грошей по ньому так і не побачили – їх передали на інший фестиваль. Він відбувся з небувалим розмахом та піаром усіх посадовців, саме таку винагороду вони отримали за те, що перенаправили бюджетні кошти. Тож як можна говорити про підтримку культурного руху, молодіжного руху після того, коли людей відверто розводять на гроші у вищих владних кабінетах? Де ж знайти фінансування на власний проект, якщо є лише гола ідея?

Підприємці-депутати

Шукати підтримку великого бізнесу можна, але проблема в тому, що найчастіше цей бізнес має зв'язок з політикою, а тому кожен, хто дасть вам бодай тисячу гривень, буде розраховувати на якісь певні вигоди чи мати приховані мотиви.

Гранти іноземних організацій

Іноземні організації фінансують просвітницькі проекти, спрямовані на формування суспільної думки. Вони добре фінансують організаційну частину, скажімо, круглих столів, презентацій чи тренінгів. Однак, якщо ви берете гроші в когось з-за кордону, пам'ятайте: вам доведеться грати за їхніми правилами. Про національно-патріотичну складову можете забути, однак, доведеться включити до програми “гендерну рівність”, чи інші західні демократичні віяння.

Гранти від держави чи органів місцевого самоврядування

Сумний приклад із саботуванням прийнятого рішення про фінансування фестивалю “Живий вогонь”, як про це зазначено вище.

Спільнокошт та благодійні внески

Аби уникнути залежності від держави чи політиків, є так званий crowdfunding, або ж “спільнокошт” -  підтримка цінних суспільних проектів силами багатьох людей, які не претендують на право власності щодо даного проекту. Таким типом фінансування скористалося свого часу “Громадське телебачення”, зараз ним користується наш медіаресурс "Власно”. 

Яким шляхом піти, кожна організація (чи організатор) може обирати самостійно. Особисто я у своїх проектах ставлю ставку на партнерів, яким можу довіряти, і це — найголовніше. Головне — спільна мета, та орієнтація на розвиток України і громадянського суспільства. Свідоме сусільство обов'язково буде успішним.
Загрузка...

Оставьте первый комментарий