Снимок экрана 2016-09-07 в 13.41.15.pngМикола Томенко, 
Лідер Громадського руху "Рідна країна", доктор політичних наук

Пропонований владою головний фінансовий документ країни на 2017 рік – це бюджет контрастів: максимум для влади, мінімум для народу. 


При тому, що влада постійно говорить, що у нас війна, а тому українцям треба затягти паски і всі сили та здоров’я віддавати на її потреби, на собі представники владних органів економити точно не збираються! Навпаки, в наступному році бюджетні видатки на владу суттєво збільшують – від кількох сотень мільйонів до кількох мільярдів гривень на кожну владну структуру.

У бюджеті-2017 високопосадовці та чиновники заклали максимальні суми на фінансування своєї діяльності та власних забаганок (починаючи від рекламування своєї діяльності, видання журналів і закінчуючи утриманням мисливських угідь тощо). Для прикладу: лише на президентську установу Державне управління справами (сумнозвісну ДУСю), яка займається забезпеченням матеріально-технічної, соціально-побутової, лікувально-профілактичної діяльності Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, РНБО та інших державних органів, в наступному році виділять з бюджету більше 1,7 мільярда гривень. З них на забезпечення діяльності Президента та його Адміністрації виділять на 212 млн 202 тис грн. більше, аніж у минулому році.

Генпрокуратура збільшить своє фінансування, порівняно з 2016 роком, на 1 млрд 345 млн 113 тис грн., МВС – на 4 млрд 943 млн 587 тис грн., Національна гвардія - на 843 млн 799 тис грн., Нацполіція – на 728 млн 791 тис грн., СБУ – на 457 млн 658 тис грн….

Натомість простому народу влада пропонує і далі жити «в умовах АТО» з точки зору повної економії, що означають подальші призупинення соціальних програм і пільг (про що написано у прикінцевих положеннях бюджетного законопроекту), а також «фантастичні» підвищення мінімальних пенсій та зарплат. Так, підвищення розміру мінімальної зарплати у 2017 році планується на 10% - «аж» на 162 грн., а мінімальної пенсії – «аж» на 126 грн.

Як відомо, 20 жовтня в парламенті вже планується розгляд проекту бюджету на наступний рік у першому читанні. А тому ще однією особливістю цього бюджету є те, що уряд не спромігся навіть організувати обговорення цього бюджету з обласними, міськими радами. Я вже не кажу про бюджетну дискусію на рівні об’єднаних громад, які вважалися форпостом реформ, оголошених владою.

Отож, українці змушені обирати: або черговий рік жити, як в умовах війни (з точки зору економії коштів), або виїжджати на заробітки за кордон. Тим більше, враховуючи, що наші країни-сусіди оперативно розробляють різноманітні проекти працевлаштування української дешевої робочої сили.

У зв’язку з цим я закликаю представників місцевого самоврядування активно включитися у бюджетний процес, щоб на етапі його ухвалення у першому-третьому читаннях радикально змінити цей документ і зробити бюджет на 2017 рік бюджетом для громадян України, а не для обраних - представників влади.
Загрузка...

Оставьте первый комментарий