Егорова.jpgВалерія Єгорова,
засновник та голова громадської організації
«Молодіжна перспектива»

Жінка-політик, хто вона?

Нею захоплюються чоловіки й остерігаються суперники. Давайте трохи детальніше розберемося з феноменом жінки-політика!

Для цього заглянемо в минуле: Для чого була створена Єва? Щоб бути супутницею Адама в його житті. "Слабка стать" і донині зберігає за собою право на господарські обов'язки, а також – право на слабкість. Жіноча доля – дім, сім'я, діти; і треба погодитися з тим письменником, який сказав, що жінка хоче здаватися слабкою, тому що це єдина риса, яка не дісталася характеру чоловіка. Питання про те, чи може жінка нарівні з чоловіком займати високі пости, стало вже одвічним. Здавалося б, тепер для цього немає ніяких перешкод, але тільки рідкісна жінка наважитися піти в політику. Але такі жінки є: вольові, працьовиті, прагнучі до самої вершини, але в той же час жіночні, ніжні, чарівні і привабливі.

Жінка в політиці – явище рідкісне. Суспільство має дуже обмеженне уявлення про те, що політика – доля сильних. Чоловіки завжди боялися довіряти високі пости представницям "слабкої статі", посилаючись на їх емоційність і чутливість. Але ми пам'ятаємо Маргарет Тетчер ,Нефертіті, Аспазію, Клеопатру, Катерину II і багатьох інших прекрасних дам, яким довелося брати на себе вантаж відповідальності за справи в державі. «Будь-яка жінка, яка розуміє проблеми, які виникають при управлінні будинком, може зрозуміти проблеми, які виникають при управлінні країною» Маргарет Тетчер. Жінки історії довели, що "слабка стать" здатна взяти на себе ті проблеми і труднощі, які вважаються привілеями чоловіків. Досі жінка – політик швидше виняток з правил, ніж норма. Життя жінки-політика – це її робота. Деякі люди працюють, щоб жити. Жінки-політики живуть, щоб працювати. Вони "ведуть за собою, а не йдуть". День за днем, наполегливо працюють над собою, не визнають слів "Я не можу" або "Це дуже важко". Самі створюють свій власний розум. Ця позитивна риса характеру майже завжди призводить суспільство в захоплення. Ці рішучі і впевнені жінки-політики не збираються хилити голову перед системою, тому що у них вистачає мужності дотримуватися своїх переконань.

Але є й інша категорія жінок в політиці, про яку ми зараз поміркуймо. Як говорила Коко Шанель: "Я готова бути в цьому світі жінкою - поки цим світом керують чоловіки". Я вважаю, що надмірна емансипація, не призведе ні до чого хорошого. Жінка створена для любові, сім'ї та благодаті. Вона несе в світ життя, тепло і любов. Але хіба світ жінки обмежується будинком? Світ - це суспільство, в якому ми живемо, світ в якому працюють наші чоловіки, світ в якому зростають наші діти...світ - це глобальна система, яку неможливо обмежити і загнати в якісь, наприклад, гендерні, рамки. Жінка є невід'ємною частиною суспільства, зі своїми поглядами і думками. Але в ній є суттєві відмінності від чоловіків, котрі керуються холодним розумом і розрахунком. Жінка, нехай навіть найсильніша - ніжна і милосердна. Її серце переживає біль ближнього, як свою власну. Можливо, саме жінки врятують нашу планету від всіх руйнувань і нещасть, які вона зазнала, саме жінки покладуть кінець війнам, і на Землі буде процвітати світ та добро. Але на мій погляд, сперечатися з природою складно і нерозумно.

Правити державою повинен сильний чоловік, а для досягнення високих цілей йому потрібна підтримка - муза, натхнення, яка піде за ним у революцію, у в'язницю, в рай і в пекло. Жінка, в якій він буде впевнений як у самому собі. Жінка, яка буде перебувати в тіні його слави, але обернувшись він завжди буде бачити її. Ось які, на мій погляд, дві різні і близькі одночасно ролі жінки в політиці, ролі жінки в світі чоловіків...Загрузка...

Оставьте первый комментарий