Lviv media forum 2016: Селфі з Вакарчуком, Джефрі Пайєт та «Зима у вогні» Афінієвського фото

Денис_блог.jpgДенис Антончик,

журналіст видання "Грушевського,5"

Цьогорічний Lviv media forum проходив з 26 по 28 травня у Львові. Триденний лекторій був насичений виступами і зустрічами з медійними особистостями, та об’єднав близько 700 журналістів з усієї країни.

Куратором заходу став відомий український журналіст та ведучий «Свободи слова» Андрій Куликов. Відкриття розпочали представники нового журналістського покоління Наталія Седлецька, Денис Бігус, Анна Бабінець та Дмитро Гнап. Ознайомили зі специфікою роботи журналістів-розслідувачів, специфікою висвітлення політичної ситуації в українській політиці та роботою з панамськими архівами.

«Більшість американців бажають для Трампа того ж самого, що сталося з Януковичем» - Девід Гершенгорн.

Колорит українських журналістів розбавив Девід Гершенгорн з The New York Times, який розповів про істину суть медіа. Американський журналіст підкреслив важливість у медіа відображення суспільства, в якому існує аудиторія. Серед звичних заяв піднімалося питання президентських виборів в США та обговорення політичної кампанії одного з головних претендентів на пост президента Дональда Трампа.

Саме промова Зураба Аласанії чітко визначила, що саме повинні робити медіа. На запитання слухачів «Чому медіа такі нудні?», була дана зрозуміла відповідь «Устидно для медіа бути нудними – слухайте, ну ми ж не в цирку».

13334567_998247000258916_1847386545_o.jpg

А ви встигли зробити селфі з Вакарчуком?

Головною подією другого дня Львівського медіа форуму повинно було стати вручення премії імені Олександра Кривенка «За поступ у журналістиці», але поява Святослава Вакарчука з «Лекцією свободи» і змагання за можливість зробити селфі зі співаком призвели до того, що мало хто з присутніх звернув увагу на те, що цьогорічну премію отримала журналістська програма «Схеми» Наталії Седлецької. Вся редакція «Грушевського, 5» щиро вітає Наталію.

Розважила публіку ще одна подія. Першою премією «За поступ у журналістиці» було нагороджено колишнього журналіста «Української правди», а нині народного депутата від "Блоку Петра Порошенка" Сергія Лещенка. Через певні обставини, а саме відсутність принтера, Лещенко зміг отримати свій диплом лише через 10 років після нагородження.

Завершальною лекцією другого дня став виступ Євгенія Афінієвського, режисера документального фільму «Зима у вогні», номінованого на премію Оскар 2016 року. Афінієвський розповів, як його фільм та співпраця з українськими колегами допомогла ознайомити світову спільноту з темою України.

Навчання навчанням, але і життя вирує

Одними навчальними лекціями не обійшлось, всі три дні дозвілля учасників збагачували презентації книг, перегляди фільмів та, звичайно, вечірки. Зміна локацій, бурхлива атмосфера, нескінченний потік спілкування та знайомств надавали сил та задавали ритм.

Фінал

Третій день заповнили майстер-класами різноманітної тематити, що змусило більшість учасників мріяти про суперсилу, яка б дозволяла бути одночасно в декількох місцях. Говорили про журналістику в епоху Інтернету, висвітлення подій в зоні конфлікту, культуру та гендерну політику. Не оминули увагою і питання повернення радіо в ряди провідних медіа.

13351228_998247020258914_535248236_o.jpg
Загрузка...

Оставьте первый комментарий