Снимок экрана 2017-12-27 в 15.04.14.pngОлесь Маляревич,
депутат Київради, заступник голови постійної комісії Київської міської ради 
з питань бюджету та соціально-економічного розвитку 

6 червня спливає термін першого етапу Громадського бюджету-3. До цієї дати команди проектів мають подати свої ідеї через відповідну електронну платформу. 

Цього року були внесені суттєві зміни до правил Громадського бюджету у столиці. Коротко нагадаю про них ще раз. 

1. Тепер немає поділу на "великі" та "малі" проекти.
2. Командам проектів треба більш ретельно рахувати кошторис, бо переможці будуть визначатися за співвідношенням кількості набраних голосів та суми проекту (тобто при однаковій кількості голосів виграє той проект, який заявив менший кошторис). 
3. Мінімальний бюджет одного проекту - 50 тисяч гривень, максимальний - 3 мільйони гривень. 
4. Загальна сума, виділена з бюджету Києва для ГБ-2019, сягнула 150 мільйонів гривень.

Після 6 червня проекти, подані на конкурс, будуть розглядатися виконавчими органами місцевої влади. Можливо, якісь проекти потребуватимуть несуттєвих правок. Голосування розпочнеться 24 серпня і триватиме до 15 вересня 2018 року. І вже 30 вересня будуть оголошені переможці ГБ-3.

Хочу нагадати, що у голосуванні за проекти першої хвилі ГБ взяла участь 51 тисяча киян. А вже в другій хвилі - 131 тисяча людей віддала свої голоси на підтримку громадських ініціатив. Я сподіваюсь, що ентузіазм цього року не згасне, а буде ще вищим. 

Чому сподіваюсь? Бо насправді дуже важко постійно підтримувати на високому рівні громадський активізм. І найкращим рецептом від скепсису тут можуть бути тільки реалізовані проекти. Як тільки люди будуть бачити спортивні майданчики, дитячі клуби, лабораторії для юних дослідників чи облаштовані місця відпочинку, як тільки громада відчує, що її голоси дійсно вагомі - прихильників ГБ ставатиме дедалі більше. Тому подати проект і виграти - це тільки перший крок. Важливо довести справу до логічного звершення і показати усім плоди спільної командної роботи. Загрузка...

Оставьте первый комментарий