Снимок экрана 2017-05-02 в 10.44.47.pngМарина Бурмака,
експерт з жіночого політичного лідерства, президент Українського Центру суспільного розвитк 

В Україні проживає 54% жінок і 46% чоловіків. У Парламенті ж інтереси жінок представлені лише 12-ма відсотками, у той час як представництво чоловіків сягає 88 %. Усунення такого дисбалансу щодо рівних можливостей покращить соціально-економічний розвиток суспільства. Марина Бурмака, експерт з жіночого політичного лідерства, президент Українського Центру суспільного розвитку – про головні переваги участі жінок у політиці.

Посилення ролі жінок у політиці зумовлене переходом сучасних розвинених держав до нового ступеня розвитку − інформаційного суспільства. Це передбачає істотно вищі вимоги до відтворення і розвитку людського капіталу і спричинює перерозподіл звичних функцій держави з традиційних, пов’язаних, з репресивними і впорядковуючими функціями, у бік сучасних − пов’язаних, передусім, з політикою держави в освіті, охороні здоров’я, соціальному забезпеченні, фундаментальній науці.

Тож збільшення представництва жінок у політиці надзвичайно важливо для суспільства не лише як показник рівності і демократії, а й як каталізатор зміни політики, і передбачає ряд переваг:

ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА

Присутність жінок на політичних посадах сприяє підвищенню легітимності політичної системи і, відповідно, довіри суспільства до неї. На думку громадян обох статей, система правління, при якій у політичних інститутах присутні жінки, є більш демократичною. Таким чином, вибираючи більшу кількість жінок на політичні посади, виборець отримує відчуття більшої спільності з даною політичною системою, що сприяє підвищенню явки на виборах. При цьому, чим більше склад політичного керівництва відображає склад та інтереси всього спектру виборців, тим вище політична стабільність даного суспільства, а це один з найефективніших засобів попередження конфліктів.

ДЛЯ ПОЛІТИЧНИХ ПАРТІЙ

Збільшуючи кількість жінок різного віку, професій и соціальних груп, партія покращує свій імідж в очах основних електоральних груп, і не виглядає чоловічим клубом, повністю відірваним від середнього виборця. Розширюється програма партії - жінки привносять у політику інші погляди, думки і здібності, пропонуючи нові концепції у розвитку різних галузей. Залучення жінок – експертів і фахівців-практиків до процесу прийняття політичних рішень допомагає партіям підвищити легітимність своїх програм. Включення більшої кількості жінок у виборчий список залучає на бік партії нових виборців. До того ж, приймаючи до своїх лав жінок, партії отримують подвійний виграш: жінки не тільки самі поповняють партійні ряди, а й залучають нових членів, що представляють широкий зріз суспільства.

ДЛЯ САМИХ ЖІНОК

Чим частіше жінки обиратимуть політичну кар’єру, тим більше стимулів про власну політичну участь буде в інших жінок. А саме вони залучають необхідну увагу до значущих суспільних проблем освіти, оплати праці, соціального забезпечення та охорони здоров’я, у т.ч. охорону материнства, дитинства та репродуктивного здоров’я; а також догляду за людьми, які його потребують. Важливі проблеми захисту від домашнього насильства, сексуальних домагань і торгівлі людьми навряд чи виявляться в числі пріоритетних або будуть вирішуватися взагалі, якщо жінки залишаться в явній меншості в органах влади. Присутність сильних, талановитих жінок на державних посадах приведе до зміни суспільних уявлень про потенціал жінки і сприятиме подоланню гендерних стереотипів та дискримінаційних установок.

www.maryna-burmaka.com.ua
Загрузка...

Оставьте первый комментарий