Снимок экрана 2018-01-26 в 10.50.28.pngВасиль Головнін,
Керівник представництва ТАСС в Японії

Сенсаційну заяву було зроблено в Токіо на засіданні ради у справах охорони здоров'я, праці і добробуту правлячої Ліберально-демократичної партії (ЛДП) Японії. "Уже в найближчому майбутньому середній вік жителів нашої країни досягне практично ста років, - проголосив голова цього підрозділу під схвальні вигуки учасників зустрічі. - Японця і зараз навіть в 70 років важко вважати старим - він хоче працювати, вести активне життя. І держава повинна йому в цьому допомогти ".

Після настільки енергійного вступу раді був представлений розроблений кабінетом міністрів проект реформи пенсійної системи, яку планується провести вперше за останні п'ять років. Її головний пункт - дозволити населенню виходити на заслужений відпочинок у віці "за 70", що має супроводжуватися підвищеним матеріальним заохоченням за настільки протяжну трудову діяльність. Пенсія за вибором Колись в Японії діяло залізне правило "тейнен" - так званого встановленого віку. Воно свідчило, що в 60 років все зобов'язані вирушати на пенсію і відкривати тим самим можливість представникам молодого покоління отримувати більш високі пости і зарплати. У приватному бізнесі робилися виключення, проте в держсекторі "тейнен" дотримувався неухильно. Однак часи змінюються, робочих рук в країні стало не вистачати, і в Японії ввели нинішню, досить екзотичну систему. Віком виходу на пенсію були проголошені для чоловіків і жінок 65 років, але з можливим коридором виконання.

Якщо вам смертельно набридло ходити на роботу і хочеться скоріше стати пенсіонером, то втілити цю мрію в життя можна з 60 років. Але тоді сума вашої пенсії буде менше тієї, на яку можна розраховувати в 65 років. Якщо точно, то вона буде скорочуватися на 0,5% за кожен місяць додаткового відпочинку. І, відповідно, премія в 0,7% накидається щомісяця тим, хто вирішить працювати після 65 до сімдесятиріччя. Коротше, якщо ви вирішите піти на пенсію в 66 років, то сума виплат збільшиться на 8,4%. У тих, хто дотягне до сімдесятиріччя, пенсія зросте на 42%, що, погодьтеся, суттєво. 

4635550.jpg

.

Система, як вважають в Токіо, показала свою ефективність, і тепер уряд має намір вже в лютому затвердити програму, що дозволяє виходити на оплачуваний відпочинок і після 70 років. Має бути, правда, визначити, які за цей трудовий подвиг запропонують матеріальні вигоди і чи буде встановлюватися новий граничний вік початку отримання пенсії. Ввести нові правила після затвердження в парламенті передбачається орієнтовно з 2020 року.

Кого вважати літнім? 

Пенсії в Японії є різних категорій (для самозайнятих, працівників приватних або державних компаній), але всі вони навпіл складаються з щомісячних внесків громадян і відповідної їм добавки з боку держбюджету і приватної фірми, якщо людина там працює. В середньому по країні учасники цієї системи можуть розраховувати на те, що в 65 років отримуватимуть 180 тис. Ієн (близько $ 1,6 тис.), Якщо це чоловік. Жінкам в середньому виписують половину цієї суми: вони зазвичай працюють менше, оскільки залишають службу після народження дитини. Таким чином, середньостатистична подружжя пенсіонерів буде отримувати приблизно $ 2,4 тис. І при вирішеною проблему житла і прибудованих дітей проживе на цю суму цілком весело і навіть зможе подорожувати.

В Японії в категорію "літніх" в офіційних документах поки включають людей старше 65 років. Однак багато хто вважає, що це вже не відповідає сучасним реаліям. Згідно з даними японського відомства охорони здоров'я, вік активного здоров'я, коли людина в цілому бадьорий, міцний, готовий працювати і навіть займатися спортом, вже в 2014-му перевищував 71 рік для чоловіків, а для жінок - 74 роки. Експерти вважають, що цей показник буде рости на тлі поліпшення охорони здоров'я, поширення норм здорового способу життя і моди на фізичні вправи.  Уряд країни зараз веде підготовку до того, щоб починати відраховувати число "літніх людей" в країні з 75 років, оскільки Японія міцно займає перше місце за середньою тривалістю життя на планеті - майже 84 роки.

Гастарбайтерів в Японії не чекають

Однак у чудового явища під назвою довголіття є своя тривожна зворотна сторона: в країні народжується все менше дітей, а армія реально працюючих людей постійно скорочується. У 1995 році число японців в працездатному віці від 15 до 64 років становило 87 млн ​​осіб, однак за 20 років воно скоротилося на 10 млн. Це величезна проблема для економіки, один з важливих чинників відсутності високих темпів зростання, привід для песимістичних прогнозів на майбутнє.

У цих умовах бадьорі люди у віці "за 65" стають одним з головних резервів країни - тим більше що вони і самі не рвуться на пенсію. Недавнє опитування показало, що щонайменше 40% японців в цій категорії хотіли б працювати і після досягнення 70 років. Тепер уряд має намір створювати їм для цього сприятливі умови - наприклад, надавати пільги, в тому числі фінансові, приватним компаніям, готовим активно використовувати немолодих співробітників. 

Читайте такожКорейцы много времени уделяют образованию вкладывая в свое обучение время и финансы

Тим більше що питання про масований завезенні гастарбайтерів в Японії не варто, хоча іноземним громадянам стали зараз трохи більше охоче видавати робочі візи. В першу чергу в тих сферах, де категорично не вистачає людей, - наприклад, для найму в якості кваліфікованих медсестер або доглядальниць. Однак в цілому однонаціональна і монокультурна Японія морально не готова до напливу іноземців - вона поки скоріше готова робити ставку на енергійних людей похилого віку.
Загрузка...

Оставьте первый комментарий