Снимок экрана 2017-04-28 в 13.13.32.pngВіктор Чумак,
народний депутат Верховної Ради України

Закінчилося моє відрядження до США. Позаду зустрічі з конгресменами та сенаторами, представниками держдепа та міністерств, представниками НУО та діаспори. Три години очікування а аеропорту Парижу дають можливість подумати та написати цей пост. 

Короткі висновки: 

1. В нас є абсолютна двопартійна підтримка у Конгресі та Сенаті. Жодних змін по відношенню до нашої свободи та безпеки. 

2. В Адміністрації Трампа відбуваються серйозні зміни у баченні інструментів політики. Якщо раніше такими інструментами вбачалися бізнесові інтереси різних світових гравців, то сьогодні верх беруть інструменти геополітичного стратегування, простіше кажучи - світ виявився не тільки базаром:) 

3. Але в тій же адміністрації задаються питанням, чому Америка повинна платити за свободу та незалежність українського народу, коли сам народ не може контролювати власну корупційну владу. І можливість зниження на 68% допомоги за програмами USAID - це дзвіночок. Але це питання може бути заблоковано Конгресом. 

4. В Вашингтоні разом із литовськими та американськими парламентарями обговорювали нову ініціативу створення спеціального плану допомоги для України, на кшалт "плану Маршала". Всі це підтримують. Потрібна наполеглива робота з адміністрацією Трампа та європейськими партнерами. 

5. Дуже багато говорили в Америці про українськи "реформи". Було би абсолютно безглуздо робити вигляд, що нічого не відбувається. Відбувається. Приймаються нові необхідні закони, створюються нові інституції, а змін немає. Чому? 

Реформа це не просто прийняття необхідного законодавства або створення відповідної інституції. Це створення абсолютно нової культури та філососфії суспільних відносин, які б докорінно змінюють все суспільство. 

Наші реформи назвати и такими не можна, тому що зміна законодавства і навіть створення нових інституцій не привели до якісного стрибка у розвитку країни. 

Чому? все просто - крім нового законодавства і нових інституцій в нас залишилася стара культура внутрішніх відносин і головне залишилися старими іі носії - діючи політики та чиновники і стара система економічних відносин - клептократична олігархія. 

Для всіх реформ потрібна "політична парасолька". І тому єдина реформа, яка може дати старт всьому напрацьованими - реформа політичної системи. Це змінить відносини між іі елементами органами влади, політичними партіями - громадянськими суспільством і громадянами. Це змінить і систему економічних відносин.

Ключовим елементом в ній є - зміна виборчої системи, заборона політичної реклами на ТБ, заборона фінансування політичних партій юридичними особами з одного боку і збільшення державного фінансування з іншого, зниження прохідного бар'єру для партій на виборах до Верховної Ради. 

Зміна системи рекрутування та приходу людей у політику є ключовою умовою зміни країни. Не можна в бочку з дьогтоьом кидати мед ложками, очікуючи, що дьоготь стане медом. Бочку треба поміняти. Саме це я і доносив до нашого стратегічного партнера. 
Загрузка...

Оставьте первый комментарий