Багатоквартирні будинки не сплачуватимуть 3% земельного податку на неоформлені земельні ділянки фото

Ігор Опадчий - депутат КМДА, член постійної комісії Київради з питань регламенту та депутатської етики

 

Київрада звільнила власників квартир багатоповерхових будинків від сплати 3-відсоткової ставки земельного податку за земельні ділянки. Мій проект рішення усуває юридичну невизначеність та знімає соціальну напругу серед мешканців столиці.

 

Зазначу, що більше року існувала колізія між нормами Податкового кодексу України та зазначеним нормативним актом органу місцевого самоврядування. Відповідно до п. 5.3. рішення №242/5629 платниками податку у розмірі 3% від нормативно-грошової оцінки земельної ділянки було фактично визначено осіб, які належним чином не оформили право власності або користування на належну їм земельну ділянку. Зазначені положення були направлені на стимулювання власників земельних ділянок оформити право власності та виконати обов’язок зі сплати земельного податку.

 

Водночас, Кабінетом міністрів України не було розроблено механізму реалізації власниками квартир в багатоквартирних будинках оформлення права власності (або постійного користування) на землі, на яких розташовані такі будинки. Це створило юридичну невизначеність для власників таких квартир, тим самим підіймаючи рівень соціальної напруги через накладення надмірного матеріального тягаря.

 

Підтриманий Київрадою проект рішення усуває вищезазначену проблему та виключає ЖБК та ОСББ, які не оформили право власності на земельні ділянки, з переліку платників даного земельного податку.

 

 На даний час не було прийнято Положення Кабінету Міністрів України, яке би врегулювало питання передачі такої землі у власність або постійне користування ЖБК, ОСББ, таким чином ми створюємо соціальну напругу рішенням, яке на сьогоднішній день є чинним. Люди стали заручниками цієї ситуації. 

 

Отже, прийняття вказаного рішення Київською міською радою з одного боку звільнило всіх власників багатоквартирних будинків столиці ризику нарахувань надмірного податку на землю. Скарги щодо цього постійно надходили як від громадян, так і від фіскальних органів. 

 

 

 Загрузка...

Оставьте первый комментарий