Снимок экрана 2017-12-27 в 15.04.14.pngОлесь Маляревич, 
Депутат Київської міської ради, заступник голови постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку

З початку реалізації проекту Громадського бюджету у столиці ми вже провели 2 цикли цієї ініціативи. Починається підготовка до Громадського Бюджету - 2019. На проекти в рамках першого бюджету виділили 50 млн гривень, а вже другий зріс до 150 мільйонів грн. За моїм прогнозом у 2019 році ми зможемо виділити на громадські ініціативи 250 мільонів. Це абсолютно реальна цифра, адже розвиток інструментів прямої демократії - це один з головних пріоритетів Київської міської влади.

Чому для нас такий важливий успіх Громадського бюджету? Тому що за кожним проектом-переможцем стоїть не тільки автор, а ще й команда однодумців, яка налічує, як правило, від 5 до 50 активних людей. Щоб перемогти, проекти мають отримати біля 3000 унікальних голосів киян, які потім прискіпливо слідкують за ходом реалізації проекту.

Мене часто запитують, чи не простіше було б міській адміністрації самій реалізовувати більшість з цих проектів? Здавалося б, це логічно. Але Громадський бюджет - це не просто конкурс, в якому змагаються важливі соціальні ініціативи, це у першу чергу потужний ліфт для зростання принципово новоі генерації громадських активістів, а в майбутньому, я впевнений, і політиків.

Автори проектів та їхні команди - це активні сучасні люди, які мають бажання, розуміння, силу та волю для об’єднання навколо загальної мети змінити своє життя, свій мікрорайон, місто і загалом країну. Таким чином ми здійснюємо реальну місцеву політику - бо саме такою вона й має бути ще з часів Магдебурського права. Це абсолютно європейська традиція. І коли ми говоримо про євроінтеграцію, про побудову Європи в Україні - Громадський бюджет це справжня історія успіху. Адже містяни можуть напряму вирішувати, куди спрямувати частину зароблених ними коштів. І для цього їм не потрібно просити гроші у політиків чи спонсорів. А треба просто повірити у власні сили, донести свою ідею до інших людей, переконати їх та отримати їхню підтримку через чесне персональне електронне голосування.

Ми вже маємо авторів та команди, які перемогли у двох циклах ГБ. Це нові суспільно-активні люди, які вже довели громаді свою ефективність та успішність. Вони спрямовують свою енергію не на руйнування чи дестабілізацію, вони не займаються «диванною» політикою, не плодять численні «зради/перемоги» у соцмережах. Натомість вони бачать реальну можливість власноруч змінити життя на краще. Побудувати спортивний майданчик. Відкрити сучасну лабораторію для юних винахідників. Поставити камери спостереження для безпеки мешканців. Зробити бібліотеку для слабозорих людей. Встановити лавочки з сонячними батареями. Зробити зону відпочинку. І ще багато інших, великих і малих ідей та ініціатив, які разом змінюють наше місто, роблять його комфортним для кожного мешканця.

Ще одна важлива місія Громадського бюджету - це згуртування локальних громад. Приміром, приклад участі і перемоги кількох проектів з Русанівки вже так і називають - Русанівський кейс. Тут дійсно працює серйозна команда однодумців, які усвідомили, що об‘єднання навколо найбільш важливих проектів дає більше шансів на перемогу. 

Як приклад, такої злагодженої роботи є також робота місцевого депутата та активних громадян. Справа на фото мешканець Русанівки німець Андре Поддубни, автор проекту створення на Русанівці Майданчика для роликових та льодових видів спорту.

Якщо коротко, то русанівці спочатку збирають усі цікаві ідеї, потім обговорюють їх, вибирають найважливіші, найперспективніші, найбільш популярні. Далі починається активна робота, агітація і в соцмережах, і просто на вулицях району. Таке спілкування ще більше об‘єднує людей. А перемога проекту у конкурсі - це величезний мотиватор, стимул працювати разом над новими ідеями.

Громадський бюджет - це також хороша вакцина від головної проблеми нашої політики - популізму. На жаль, часто (і не тільки в Україні) на хвилі революційних змін активізуються різні політикани та псевдо активісти. Вони багато говорять, часто кричать, але нічого не роблять самі і не дають робити іншим. Так от, Громадський бюджет наочно показує абсолютно іншу якість і місцевої політики, і місцевого активізму. Бо недостатньо просто придумати ідею. Недостатньо просто знайти однодумців, зібрати голоси і перемогти.

Насправді це лише початок. А далі треба довести задум до логічного завершення - тобто до моменту, коли проект буде повністю реалізований. Це складний і дуже відповідальний шлях, який міська влада і активісти можуть пройти тільки разом як одна команда. Тільки так це працює. Загрузка...

Оставьте первый комментарий